18.04.2013, 13:00 | czytano: 1056

Wystawa makiet w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego (zdjęcia)

arch. szkoły
NOWY TARG. W wystawie wizualizacji udział wzięli uczniowie klas drugich i trzecich technikum kształcącego w zawodzie technik architektury krajobrazu. Wszystkie prace zrealizowane zostały pod opieką architektów krajobrazu: mgr inż. Tomasza Gąsienicy Wawrytko i mgr inż. Adama Głodka. Tematyka prac związana była z rozwojem obszarów wiejskich, w oparciu o PROW 2007 – 2013.
Makiety przedstawiały m.in. przebudowę, renowacje i rewitalizację Rynku w Krościenku nad Dunajcem, biblioteki w Waksmundzie, OSP w Frydmanie oraz renowację i restaurację zabytkowego taboru kolei wąskotorowej Rogów-Rawa-Biała. Uczniowie w swoich rozwiązaniach kierowali się bogatą wyobraźnią i symboliką przedstawiając wpływ podhalańskich inwestycji na poprawę życia mieszkańców wsi. Wśród najbardziej interesujących rozwiązań znalazły się prace:
- Przebudowa biblioteki w Waksmundzie, przedstawiająca czytelnika pochłoniętego lekturą z której uwolniona wiedza w postaci wiru przybliża historię, kulturę, krajobraz i sylwetki ważnych postaci dla regionu.
- Rewitalizacja płyty Rynku w Krościenku nad Dunajcem. Wizualizacja przedstawia układ zabudowy na powiększonej mapie rewitalizacji z zielenią i infrastrukturą drogową. Dodatkowo charakterystyczne budynki oznaczone zostały wg użytkowania.
- Przywrócenie do ruchu historycznego wagonu kolei wąskotorowej Rogów-Rawa-Biała. Praca zbudowana z 24 płytek pleksi, wyciętych w formie poprzecznego przekroju wagonu z namalowanym wewnętrznym wyposażeniem. Dzięki materiałom przeźroczystym praca nabrała wartości trójwymiarowych wnętrza i zewnętrza taboru.
Wystawa prac uczniów to dowód na to, że młodzież nasza posiada wyobraźnię i fantazję. Nie brak jej również świeżości i polotu co można zauważyć na kolorowych fotografiach makiet. Mamy nadzieję, że w przyszłości pomysły naszych uczniów przyczynią się do rozwoju obszarów wiejskich.

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl