06.05.2013, 13:31 | czytano: 1720

Pytony, ptasznik, koń, bigos i ciastka czyli bogaty w wydarzenia Dzień Otwarty w nowotarskim ZSCKR (zdjęcia)

arch. szkoły
NOWY TARG. W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego zorganizowano Dzień Otwarty, na który bardzo licznie przybyli gimnazjaliści z Nowego Targu oraz okolicznych miejscowości. Już przed wejściem do szkoły, odwiedzający mogli zapoznać się z charakterem placówki.
Uczniowie z Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego oraz Kucharze z Zasadniczej Szkoły Zawodowej częstowali pysznym bigosem, młodzież z Technikum Weterynaryjnego prezentowała swojego pupila- konia Simbę, natomiast przyszli architekci krajobrazu wykonywali prace ogrodnicze upiększając zielony teren wokół szkoły.
Część oficjalna rozpoczęła się w sali gimnastycznej, gdzie wcześniej uczniowie z każdego typu szkół przygotowali swoje stoiska. Niemałą atrakcją były pytony oraz ptasznik, które to zwierzęta uatrakcyjniły stoisko Technikum Weterynaryjnego. Przybyli goście zostali powitani przez dyrektora, Mariana Nowaka oraz uczniów szkoły.

Jednym z punktów uroczystości było przedstawienie poszczególnych kierunków, na początku przez absolwentkę Krystynę Stękałę gwarą, a następnie uczniowie przedstawili gimnazjalistom przygotowane przez siebie prezentacje multimedialne ukazujące specyfikę różnych typów szkół. Po części oficjalnej, odwiedzający mieli okazję zobaczyć skecz w wykonaniu Jaśka i Łukasza z III klasy Technikum Technologii Żywności. Przyszli uczniowie ZSCKR mieli również okazję wykazać się wiedzą biorąc udział w konkursie i odpowiadając na pytania z wiedzy ogólnej oraz na te, które związane były ściśle ze szkołą.

Ostatnim punktem uroczystości było oprowadzenie gimnazjalistów po szkole przez ich starszych kolegów i koleżanki. Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie i zapraszamy we wrześniu w progi ZSCKR.

źródło: szkoła, opr. s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl