28.05.2013, 16:58 | czytano: 1576

III Festyn Rodzinny w Gimnazjum nr 2 w Ludźmierzu (zdjęcia)

arch. szkoły
Gimnazjum nr 2 w Ludźmierzu Dzień Matki uczciło w sposób szczególny, organizując III Festyn Rodzinny. Przed budynkiem szkoły można było oddać krew na szczytny cel – dla księdza Tadeusza Juchasa oraz na oddział położnictwa i ginekologii nowotarskiego szpitala.
W sumie ten „czerwony skarb” oddało 20 osób, chętnych było więcej, ale niestety nie wszyscy zostali zakwalifikowani przez dyżurującego lekarza.
W programie festynu były występy, pokazy i rodzinne konkursy. Atrakcji wiele - dla małego i dużego - każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wielkim powodzeniem cieszyła się loteria fantowa, w której każdy los wygrywał. Oczywiście wszyscy liczyli na nagrody główne: buty sponsorowane przez firmę „Hanzel” i skóry od firmy „Hreśka” z Ludźmierza. Nie zabrakło pięknych kwiatów dla wszystkich mam w dniu ich święta, które ofiarowała szkole firma „Ekoflowers” Kamili Magdij z Nowego Targu.

Męska część uczestników zabawy – i tych małych i tych dużych – z wielkim zainteresowaniem obejrzała pokaz sprzętu i broni zorganizowany przez Straż Graniczną z Zakopanego oraz chwyty obronne w wykonaniu uczniów Szkoły Wojskowej z Nowego Targu.

Natomiast dzieci nie odstępowały nawet na sekundę kucyka ze stadniny Jana Ścisłowicza z Ludźmierza, czekając z niecierpliwością na możliwość przejażdżki.

Dużą atrakcją imprezy były występy grupy baletowej z MOK-u w Nowym Targu pod kierunkiem Barbary Seredyńskiej oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej z Krauszowa, Ludźmierza, Rogoźnika, a także gimnazjalistów ludźmierskich oraz grupy rekonstrukcyjno- historycznej z Nowego Targu. Wszyscy mali artyści zostali nagrodzeni brawami publiczności oraz słodyczami przez organizatorów.

Podczas festynu nikt nie miał prawa być głodny: można było zjeść coś grilla i w tym miejscu podziękowania dla Mateusza Kapołki z Nowego Targu, wypić pyszną kawę ze szkolnego ekspresu lub kolorowy bezalkoholowy drink, a także spróbować pysznych domowych ciast.
Gimnazjalną imprezę odwiedziło bardzo wiele rodzin z Ludźmierza, Rogoźnika, Krauszowa, a także z Nowego Targu – wszyscy byle mile widziani. Szczególnymi gośćmi był Wójt Gminy Nowy Targ Jan Smarduch oraz sekretarz Gminy Beata Szewczyk.

Festyn Rodzinny został zorganizowany dzięki pracy całego Grona Pedagogicznego na czele z Panią Dyrektor Marią Ulman oraz Paniami z obsługi i rodzicami, ale także dzięki ofiarności sponsorów, którym w tym miejscu serdecznie dziękujemy. Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na doposażenie szkoły w potrzebny sprzęt multimedialny.

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl