07.10.2013, 12:14 | czytano: 1391

IX Rajd Szkolny Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego (zdjęcia)

arch. szkoły
Nie od dzisiaj wiadomo, że przygoda i wspólne przeżycia łączą i zbliżają ludzi. Dlatego już po raz IX został zorganizowany Rajd Szkolny Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu.
3 października br. młodzież, nauczyciele oraz rodzice udali się na IX Rajd Szkolny. Wzięło w nim udział około 300 uczniów z ZSCKR. Cztery grupy młodzieży wraz z opiekunami najpierw przejechały autobusami z Nowego Targu do Krościenka oraz Sromowiec Niżnych. Następnie z wyznaczonych miejsc grupy wyruszyły różnymi trasami turystycznymi aby poznawać walory przyrodnicze, krajobrazowe i kulturowe Pienin. Młodzież pod nadzorem przewodników wędrowała pienińskimi szlakami podziwiając m.in. Wąwóz Szopczański, ruiny zamku pienińskiego oraz widoki ze szczytu Okrąglicy i Sokolicy. Piąta grupa swoją spisko - pienińską wędrówkę autokarową rozpoczęła w Dębnie by następnie zwiedzić Frydman i Niedzicę. Wszystkie grupy na koniec swojej wędrówki spotkały się przy ognisku nad Jeziorem Czorsztyńskim na terenie przystani Yacht Klubu Polskiego w Mizernej.
Mimo trudów pieszej wędrówki i przenikliwego zimna wśród uczestników panowała ciepła, turystyczna atmosfera. Wszyscy „na gorąco” swoimi wrażeniami z wyprawy dzielili się przy wspólnym, rodzinnym ognisku. Po dość trudnej i chłodnej trasie ognisko grzało wyjątkowo a upieczone kiełbaski smakowały wybornie. Największą atrakcją na zakończenie rajdu jednak, jak co roku było przeciąganie liny.

Wszyscy cali, pełni wrażeń i zadowoleni wrócili do Nowego Targu, a stąd porozjeżdżali się do swoich domów.
Nasza krótka relacja świadczy o tym, że IX Rajd Szkolny w Pieniny przeszedł już do historii. Organizatorzy IX Rajdu Szkolnego to nauczyciele z ZSCKR: pan Tomasz Gąsienica – Wawrytko, pani Urszula Hanula, pani Bożena Szybkowska.
Zapraszamy za rok na kolejny rajd w nasze piękne polskie góry - w Beskid Wyspowy.

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl