18.10.2013, 18:22 | czytano: 594

SP w Krauszowie przystąpiła do bicia rekordu w jednoczesnym udzielaniu pierwszej pomocy

arch. szkoły
Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Krauszowie wzięła udział w ogólnopolskiej akcji ustanowienia rekordu w jednoczesnym udzielaniu pierwszej pomocy. Akcję organizuje WOŚP, Polska Rada Resuscytacji oraz szkoły uczestniczące w Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”.
Wydarzenie polegało na jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej (wdechy ratownicze oraz uciski klatki piersiowej) przez jak największą liczba osób.
- Akcja zorganizowana była w Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca. Objęła młodzież wszystkich krajów Europy oraz członków Parlamentu Europejskiego. W Polsce rozpoczęła się o godzinie 12.00 i trwała pół godziny. Wzięli w niej również udział uczniowie naszej szkoły, nauczyciele i przedstawiciele rodziców. Towarzyszyła nam transmisja na żywo z Warszawy oglądana poprzez kanał YouTube. Wydarzenie wywołało sporo pozytywnych reakcji. Wytrzymaliśmy razem z naszymi kolegami z całej Polski całe pół godziny. Jak powiedział jeden z uczestników „Ciągle musiałem dmuchać. Ledwo się trzymam na nogach, ale się opłacało”. Teraz wszyscy uczniowie naszej szkoły wiedzą, ile należy wykonać wdechów, a ile ucisków. Z przebiegu akcji powstał film, który umieściliśmy na YouTube, a link wysłaliśmy organizatorom. Naszym szkolnymi koordynatorami byli dyrektor szkoły Barbara Stala i Elżbieta Cetera - relacjonuje Celina Błaszczyk.źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl