25.10.2013, 00:42 | czytano: 1415

"Spotkania przy stole - łączy nas chleb" (zdjęcia)

Przedstawiciele Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu na czele z dyrektorem szkoły Marianem Nowakiem udali się do Zduńskiej Dąbrowy koło Łowicza na drugi piknik szkół rolniczych dla których organem prowadzącym jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Tematem przewodnim zjazdu były: "Spotkania przy stole - łączy nas chleb".
Wszystkie szkoły rolnicze wzięły udział w konkursie na wypieczenie najpiękniejszego chleba zawierającego elementy PROW 2007 – 2013 oraz logotypy PROW 2007 – 2013.
ZSCKR w Nowym Targu reprezentowała drużyna w składzie: Edyta Rzepka, Aleksandra Kowalczyk z klasy II technikum kształcącego w zawodzie technik architektury krajobrazu oraz Łukasz Kurczak i Jan Szałwia z klasy IV technikum kształcącego w zawodzie technik technologii żywności. Opiekunem grupy była Teresa Wrocławiak.

Zespołowi z Nowego Targu dużą satysfakcję przyniósł stół zastawiony tradycyjnymi, podhalańskimi smakołykami. Na stole pyszniły się: redykołki, bundz, oscypki i moskole, które były serwowane na ciepło z żurawiną i bryndzą. Gości, którzy znali te smaki nie trzeba było zachęcać do poczęstunku. Ci zaś, którzy po raz pierwszy ich próbowali, z przyjemnością wracali po dokładkę.

Uczniowie naszej szkoły podczas praktycznej nauki zawodu uczą się wypiekać chleb i tym razem ich wypiek również prezentował się okazale co można zobaczyć na załączonych fotografiach.

źródło: ZSCKR w Nowym Targu
Zobacz pełną wersję podhale24.pl