26.10.2013, 21:29 | czytano: 391

Kolejna wyprawa Klubu Młodych Naukowców z Publicznego Gimnazjum w Krościenku n. Dunajcem

arch. szkoły
Członkowie Klubu Młodych Naukowców działającego w Publicznym Gimnazjum w Krościenku n. Dunajcem w tym roku szkolnym już dwukrotnie mieli możliwość zgłębienia tajników nauki w Krakowie, poprzez gry, wykłady, pokazy, warsztaty, spotkania z naukowcami, eksperymenty oraz zwiedzanie laboratoriów.
Uczniowie odwiedzili m. in. Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, gdzie wzięli udział w pokazach, animacjach komputerowych m. in. interaktywnej wizualizacji 3 D na wielosegmentowym ekranie o wysokiej rozdzielczości i trójwymiarowym ekranie dotykowym.
Na Wydziale Energetyki i Paliw samodzielnie wykonywali doświadczenia chemiczne, podczas których otrzymywali roztwory i zawiesiny o różnorodnych barwach oraz brali udział w prezentacjach dotyczących samochodów elektrycznych, baterii, akumulatorów i ogniw paliwowych.

W Instytucie Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego uczestniczyli w pokazach i eksperymentach chemicznych m.in. z atramentem sympatycznym, „duchem alchemika w butelce, wężami faraona i kąpielami misia”.

Z kolei w Nowym Sączu uczniowie odwiedzili Instytut Kultury Fizycznej i Instytut Techniczny PWSZ, biorąc udział w kilku konkursach i osiągając sukcesy:
· I miejsce w konkursie geograficzno-turystycznym „Najlepszy z dziesiątki” - Jakub Kordeczka kl. Ic,
· I miejsce w konkursie „Wiedzy ogólnej dla gimnazjalistów” - Dominika Oleksy kl. I b.

Podczas wyjazdu uczniowie uczestniczyli w pokazach doświadczeń z fizyki, oglądali programowalne roboty „Robot Party”, brali udział w turnieju szachowym oraz pokazach w Laboratorium Mechatroniki i Pojazdów Samochodowych.
Opiekunowie Klubu Młodych Naukowców już planują kolejne wyjazdy.

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl