31.10.2013, 23:46 | czytano: 3115

Finał konkursu "Odblaskowa szkoła (zdjęcia)

zdj. Michał Bachulski
NOWY TARG. Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się finał konkursu „Odblaskowa szkoła”, którego organizatorem jest Małopolska Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Małopolska Policja i Kuratorium Oświaty w Krakowie.
Podczas spotkania obecni byli przedstawiciele Powiatowej Komendy Policji w Nowym Targu - Renata Osowska, Mariusz Ciesielski, Dorota Garbacz oraz Sylwia Pyzowska.
Uczniowie klasy IIa i IIIa zaprezentowali program artystyczny, który przybliżył temat spotkania. Dzieci przypomniały wszystkim obecnym o podstawowych zasadach w ruchu drogowym i co to znaczy być bezpiecznym na drodze. Łatwo było zauważyć, że być bezpiecznym znaczy również - być widocznym na jezdni.

Po części artystycznej koordynator konkursu przedstawił krótki opis zaplanowanych działań profilaktycznych jakie miały miejsce w szkole. Następnie zaproszeni goście wraz z dyrektorem mgr Pawłem Zychem rozdali dyplomy i nagrody laureatom konkursu plastycznego ”Jestem widoczny na drodze” oraz konkursu Wiedzy o Ruchu Drogowym.

Po części oficjalnej funkcjonariusze Policji spotkali się najmłodszymi uczniami i odpowiadali na pytania zadawane przez dzieci.

źródło: szkoła, zdj. Michał Bachulski
Zobacz pełną wersję podhale24.pl