14.11.2013, 20:56 | czytano: 729

Uczennica nowotarskiego ZSCKR z wizytą we Francji

Lucyna Zapotoczna uczennica Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu przez ponad tydzień podziwiała uroki Francji. Organizatorem wizyty studyjnej do Francji było Województwo Małopolskie, Lider Projektu „ Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce” - Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.
W wizycie studyjnej wzięło udział łącznie 20 uczniów z województwa małopolskiego. Cieszy fakt, że Lucyna, która uczęszcza do klasy IV technikum kształcącego w zawodzie technik technologii żywności znalazła się w tym gronie.
W drodze do Francji uczestnicy wycieczki oczarowani widokiem Pragi, zatrzymali się tam na kilka chwil. Największą uwagę przykuł Most Karola będący jedną z najsłynniejszych atrakcji turystycznych miasta. Następnie cała ekipa udała się do Pilzna, gdzie spędziła noc w luksusowym hotelu “Ibis Plzen”.

Po dotarciu na miejsce grupa zatrzymała się w 3-gwiazdkowym hotelu w Lyonie, Campanile LYON SUD-Oullis”. Uczestnicy wyjazdu nie tylko obserwowali ale również brali czynny udział w ciekawych zajęciach praktycznych, razem ze swoimi kolegami z Francji. Mieli oni również okazję wykazać się znajomością języka angielskiego podczas rozmów i wspólnych ćwiczeń z miejscowymi uczniami. Młodzież wspólnie przeprowadzała obserwacje mikroskopowe, badanie miodu, wykonywanie pożywek w laboratorium mikrobiologicznym oraz inne doświadczenia chemiczne.

Oprócz ćwiczeń praktycznych goście z Polski zwiedzali zakłady produkcyjne oraz fabrykę czekolady, gdzie oczywiście była degustacja. Sery pleśniowe na farmie również wszystkim bardzo smakowały.

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl