20.11.2013, 18:47 | czytano: 1383

Chemiczna przygoda łapszańskich gimnazjalistów w stolicy (zdjęcia)

W dniach od 14 do 17 listopada grupa gimnazjalistów z Zespołu Placówek Oświatowych w Łapszach Niżnych w składzie: Anna Kowalczyk, Izabela Fuks, Marcin Utnicki i Marcin Szram pod opieką nauczyciela chemii Barbary Kowalczyk uczestniczyli w zajęciach: „I ty możesz zostać olimpijczykiem" - organizowanych przez MEN we współpracy z Polskim Towarzystwem Chemicznym w Warszawie i Wydziałem Chemii UW.
Podczas zajęć uczniowie brali udział w zajęciach laboratoryjnych z chemii organicznej, nieorganicznej i analitycznej, warsztatach psychologicznych oraz spotykali się z reprezentantami Polski na Międzynarodowej Olimpiadzie Chemicznej (ICHO) z ostatnich lat. Starsi koledzy – dziś poważni studenci, mieli dla swych młodszych kolegów wiele dobrych rad i mnóstwo słów zachęty do wytężonej pracy, która po czasie przynosi sukcesy.
Gimnazjaliści mieli też czas na zwiedzanie stolicy: bawili się w Centrum Nauki Kopernik, spacerowali Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem oglądając zabytkowe pałace, kościoły i pomniki. Zobaczyli i zwiedzili budynek polskiego parlamentu, a wjeżdżając na 30-ste piętro Pałacu Kultury i Nauki zobaczyli miasto z góry. A oto jak sami uczniowie podsumowali swój udział w warsztatach:

„Na zajęciach najbardziej podobała się nam możliwość samodzielnego wykonywania doświadczeń w profesjonalnych laboratoriach…” " Było wspaniale - takie zajęcia polecałabym wszystkim uczniom".„Wszystko było przekazywane w jasny i zrozumiały sposób. Nie sądziliśmy, że nawet bardzo skomplikowane reakcje okażą się proste do zrozumienia i do zrobienia, a efektywne ich wykonanie może dać tyle radości i satysfakcji”

Jak pokazała ta warszawska przygoda naszych uczniów, chemia - uchodząca za naukę trudną może być nie tylko ciekawa i łatwa, ale i bardzo pasjonująca.

I.A.M.M.
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl