15.12.2013, 12:03 | czytano: 3877

Publiczne Gimnazjum w Krościenku - w konkursie Tesco dla Szkół (film)

Publiczne Gimnazjum w Krościenku nad Dunajcem bierze udział konkursie Tesco dla Szkół – „Talent do niemarnowania”. Zadaniem uczniów było stworzenie 2-minutowego filmiku, który propaguje ideę niemarnowania żywności oraz promuje wśród nich pozytywne postawy w zakresie zapobiegania marnowaniu żywności, a także rozwija talenty i wyobraźnię. Szkoła ma szansę wygrać nowoczesną pracownię multimedialną lub wyposażenie szkolnej sali kinowej.
Etiuda została przygotowana przez koło filmowe działające w szkole pod opieką Piotra Krążka. W projekcie wzięło udział 4 uczniów: Aneta Jankowska, Mateusz Zborowski, Kamil Konieczny oraz Krystian Waligóra - uczniowie klasy I B.
- Jesteśmy jedyną szkołą w powiecie nowotarskim, która przystąpiła do tego konkursu. Zgłoszonych zostało prawie 600 filmów i tylko połowa z nich przejdzie do drugiego etapu, w którym jury będzie decydowało o dalszych jego losach. Pierwszy etap to głosowanie internautów, stąd ogromna prośba do wszystkich mieszkańców o pomoc. Głosować można na stronie www.tescodlaszkol.pl do 19 grudnia br. - wyjaśnia opiekun projektu.


źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl