23.01.2014, 00:43 | czytano: 3016

Dzień Babci i Dziadka oraz XIII Rodzinny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Harkabuzie (zdjęcia)

arch. szkoły
W środę 22 stycznia br. remiza OSP w Harkabuzie pękała w szwach, a to dzięki licznie zgromadzonym uczestnikom podwójnej uroczystości przygotowanej przez nauczycieli i rodziców oraz przez GOK w Rabie Wyżnej. Spotkanie zorganizowano, aby uczcić Dzień Babci i Dziadka, a jednocześnie odbył się XIII Rodzinny Konkurs Kolęd i Pastorałek.
Uroczystość uświetnili swą obecnością zastępca wójta gminy Raba Wyżna Rafał Grygorowicz, ksiądz Leszek Uroda oraz dyrektor GOK Elżbieta Smółka.
W pierwszej części uczniowie z klas 0-III przedstawili "Czerwonego Kapturka" oraz zaśpiewali kilka piosenek dla babć i dziadków. Uczniowie starszych klas zaprezentowali jasełka, które we współczesnej scenerii pokazywały siłę "malutkiej miłości" nowo narodzonego Jezusa. Po tym, jak wnuczęta złożyły życzenia dziadkom, po uściskach i chwilach wzruszenia, nadszedł czas na konkurs, w którym wzięło udział pięć rodzin. Poziom był wyrównany, część rodzin przygotowała regionalne stroje oraz rekwizyty typu turoń czy gwiazda. Jury w składzie Rafał Grygorowicz, ks. Leszek Uroda, Teresa Rusnak, Elżbieta Smółka, Maria Gniecka i dyr. Grzegorz Bisaga ustaliło następujący werdykt:
IV miejsce - rodzina Gutów i Kierpców
III miejsce - rodzina Sączków
II miejsce - rodzina Długopolskich
I miejsce - ex aequo rodzina Szyszków i Szarlejów

Każda z rodzin otrzymała prezent oraz pamiątkowy dyplom, przyznany również specjalnemu gościowi, czyli góralskiemu zespołowi Prymni z Ponic, który zachwycił profesjonalizmem.

Nie była to jedyna niespodzianka tego wieczoru. Do rozśpiewanych uczestników dołączyli także nauczyciele. Debiutując w tej roli i w tym składzie, dedykowali kolędy szanownym gościom.

Uroczystość zakończył tradycyjnie pyszny poczęstunek, wspólne tańce oraz podziękowania za przygotowanie kolejnej niezwykle ciepłej, zbliżającej imprezy. Dyrektor szkoły w Harkabuzie złożył na ręce pani Anny Grapy, przedstawicielki rodziców, których podziwiamy za zaangażowanie i poświęcenie.

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl