21.03.2014, 15:06 | czytano: 1848

Ciekawie i smacznie na Dniu Otwartym w ZSCKR (zdjęcia)

Wczoraj w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu został zorganizowany Dzień Otwarty, na który licznymi grupami przybyli gimnazjaliści z Nowego Targu oraz okolicznych miejscowości.
Już przed wejściem do szkoły na odwiedzających czekali uczniowie z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Kucharze z Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Wszystkich częstowali oni przepysznym bigosem, który przygotowali w kuchni polowej.
Część oficjalna rozpoczęła się o godzinie 10.00 na sali gimnastycznej, gdzie rozstawione były już stoiska uczniów z każdego kierunku. Niemałą atrakcją były węże – pytony, które uatrakcyjniły stoisko Technikum Weterynaryjnego. Przybyli goście zostali powitani przez Pana Dyrektora, Mariana Nowaka oraz uczniów naszej szkoły. Jednym z punktów uroczystości było przedstawienie poszczególnych kierunków. Na początku Danusia gwarą opowiedziała o każdym z kierunków, a następnie uczniowie wyświetlili prezentację promującą wszystkie profile kształcenia. Po części oficjalnej, gimnazjaliści mieli okazję zobaczyć skecz w wykonaniu uczniów z klasy I Technikum Weterynaryjnego. Nie zabrakło również przysmaków, które można było skosztować na stoiskach kierunków Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, Technikum Technologii Żywności oraz Kucharzy z Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Ostatnim punktem uroczystości było oprowadzenie gimnazjalistów po szkole przez ich starszych kolegów i koleżanki. Zapoznali się nie tylko z dobrze wyposażonymi salami dydaktycznymi ale także poznali otoczenie szkoły, w tym „zieloną klasę”, która powstała dzięki wspólnemu wysiłkowi całej społeczności szkolnej.

Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie. Tych którzy jeszcze nie odwiedzili naszej szkoły zapraszamy na kolejny dzień otwarty - 11kwietnia 2014. A zdecydowanych zapraszamy do składnia podań.

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl