21.03.2014, 23:19 | czytano: 1254

Prosto z pola na idola...

Wspaniała wiosenna pogoda i gorąca atmosfera w hali przy gimnazjum w Maniowach. Tak najkrócej można określić wrażenia z dnia dzisiejszego.
Kolejna, szósta edycja konkursu wokalnego „Prosto z pola na idola” za nami. Tym razem zaprezentowało się nam siedmioro wspaniałych wokalistów i wokalistek. I nie jest ważne, czy każde z nich dysponuje super-głosem, ważne że potrafią się bawić i jeszcze porwać do tej zabawy całą szkołę. Wystąpili: Kornelia Trybunia z piosenką A. Wyszkoni „Czy ten pan i pani”, Adrian Sas - Effekt „Uciekam od żony”, Ania Rusin – Hey „Teksański”, Basia Tkaczyk – P. Kukiz „Miasto budzi się”, Irek Kowalczyk – Strachy na Lachy „Dzień dobry, kocham cię”, Karolina Krężel – M. Brodka „Miał być ślub”, Krystian Kasica – Long&Junior „Tańcz, tańcz, tańcz”. Szkolne jury w składzie B.U rbaniak, A. Berszakiewicz, E. Wetula oraz przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego – M. Bednarczyk doceniło zwłaszcza występy Karoliny (nagroda główna), Ani, Irka i Kornelii (wyróżnienia).
W trakcie burzliwych obrad jury, oprócz tradycyjnego odśpiewania „Wiosny” Skaldów, wszyscy uczniowie mieli okazję wykonać piosenkę „Cup song”, podczas której śpiewowi Basi Tkaczyk towarzyszył akompaniament wystukiwany plastikowymi kubeczkami. Dziękujemy p. Ewie Wetuli za przygotowanie wszystkich klas gimnazjum do tego nie lada wyczynu. Być może „Cup song” zagości jako stały punkt programu naszej corocznej imprezy.

Czyniąc zadość prośbom i naciskom publiczności oraz jury, w finale oprócz Karoliny z nagrodzona piosenką, pojawili się na scenie Adrian z Krystianem. Utworem „Tańcz, tańcz, tańcz” ruszyli z posad całą maniowską halę, porwali do śpiewu, tańca i podskoków nie tylko uczniów, ale i nauczycieli. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą atmosferę i zabawę. Tak wygląda godne powitanie wiosny!

organizator Małgorzata Kunstman

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl