24.03.2014, 22:22 | czytano: 673

XI Międzygimnazjalny Powiatowy Konkurs Recytatorski Utworów Jana Pawła II

arch. szkoły
20 marca w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku nad Dunajcem odbył się już XI Międzygimnazjalny Powiatowy Konkurs Recytatorski Utworów Jana Pawła II. Szkołę odwiedziło 17 recytatorów wraz z opiekunami - z 10 gimnazjów.
Gości powitał i otworzył konkurs Dyrektor Szkoły Krzysztof Koper. Sprawami organizacyjnymi zajmowały się panie Maria Kurpiel i Danuta Schabowska. Młodych artystów zapraszał „na scenę” Kamil Knapczyk z kl. III A.
Poziom konkursu był bardzo wysoki. Uczniowie recytowali ze zrozumieniem niełatwe utwory Jana Pawła II. Prawie wszystkie wyniki zawierają się w przedziale od 131 do 100 pkt.

W komisji konkursowej zasiedli opiekunowie – przedstawiciele szkół uczestniczących w konkursie. Funkcję przewodniczącego pełnił – na prośbę organizatorów – Ksiądz Henryk Homoncik, który, podczas wręczania dyplomów za udział w konkursie, tradycyjnie obdarował wszystkich uczestników nagrodą książkową.

I i II m. zdobyły – podobnie jak w ubiegłym roku – niepokonane uczennice z Gimnazjum w Załucznem – Julia Szymusiak i Anna Gal.

III m. zajęły ex-aequo Angelika Strama z Gimnazjum w Starem Bystrem oraz Dominika Słowik z Gimnazjum w Szczawnicy.
Wyróżnienia otrzymały: Magdalena Jankowska z Publicznego Gimnazjum w Krościenku, Wiktoria Ostowska z Gimnazjum w Ochotnicy Dolnej, Agnieszka Morawa z Gimnazjum w Szczawnicy, Mariola Ziemianek w Gimnazjum w Tylmanowej.

Laureaci konkursu zostali zaproszeni na uroczyste rozdanie specjalnych dyplomów i nagród w czasie Święta Szkoły, które odbędzie się w Publicznym Gimnazjum w Krościenku nad Dunajcem, 16 maja 2014.

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl