21.05.2014, 11:23 | czytano: 540

Spotkania autorskie z Anną Czerwińską-Rydel

Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie w ramach Tygodnia Bibliotek gościła Annę Czerwińską-Rydel, gdańską autorkę książek dla dzieci i młodzieży o tematyce biograficznej, muzycznej, historycznej i społecznej.
W tym dniu odbyły się trzy spotkania z udziałem pisarki w : Ludźmierzu, Waksmundzie i Ostrowsku. Spotkania poświęcone były bardzo interesującym powieściom biograficznym o sławnych Polakach. Podczas spotkań Pani Anna w bardzo ciekawy sposób, czytając fragmenty książek, przedstawiła biografię Kornela Makuszyńskiego, naszego wybitnego pisarza oraz Henryka Wieniawskiego znanego polskiego kompozytora i skrzypka. Pod koniec spotkania można było kupić książki autorki z dedykacją i autografem.
Anna Czerwińska – Rydel w swoim dorobku literackim ma wiele powieści biograficznych m.in.: „Moc czekolady. Opowieść o Wedlach i czekoladzie”, „Fotel Czasu”- o Aleksandrze Fredrze, „ Po drugiej stronie okna ; opowieść o Januszu Korczaku”, „Kryształowe odkrycie : powieść o Janie Czochralskim”, „Słońcem na papierze : wesoła opowieść o Kornelu Makuszyńskim”, „ W podróży ze skrzypcami: opowieść o Henryku Wieniawskim”.

Polecamy książki Anny Czerwińskiej -Rydel,z których można zaczerpnąć wiedzę na temat sławnych Polaków. Są to wspaniałe i bardzo wartościowe lektury, przeznaczone dla każdego czytelnika.

Źródło: materiały prasowe
Zobacz pełną wersję podhale24.pl