09.06.2014, 14:34 | czytano: 3672

Wyciągnij dłonie i chwyć marzenie... - Gimnazjum w Klikuszowej wspiera Marcina

W Gimnazjum nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Klikuszowej odbyły się liczne imprezy - od Dnia Talentów po koncert charytatywny zespołów Kumple Janosika i Baciary. Głównym celem uroczystości była pomoc w leczeniu ciężko chorego ucznia klasy pierwszej – Marcina – znajdującego się pod opieką Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Koordynatorem kilkugodzinnej imprezy była Joanna Pudzisz – wychowawczyni chorego chłopca.
Dzień Talentów stał się okazją do podzielenia się z Marcinem tym, co każdy z jego kolegów i koleżanek ma najlepszego. Uczniowie zaprezentowali swoje nieprzeciętne zdolności i pasje przed licznie zgromadzoną publicznością. Pokaz rozpoczął piękny polonez w wykonaniu uczniów klas trzecich. Następnie wystąpił zespół wokalny ,,Dawid i dziewczyny’’, który zaśpiewał m.in. Rzekę Marzeń, Łatwopalni, Zostań z nami, Człowieczy los. Po wzruszającym występie na scenie pojawiła się szkolna grupa kabaretowa z dawką dobrego humoru a po niej wspaniałe solistki: Paulina Filipiec, Kinga Szewczyk i Klaudia Wierzba.
Kolejnym punktem Dnia Talentów był pokaz mody. Szkolni projektanci przedstawili propozycje ciekawych połączeń różnych typów materiałów ekologicznych od gazet po plastik. Kreatywność (być może przyszłych projektantek) zachwyciła wszystkich. Oprócz współczesnych trendów uczniowie pokazali również modę góralską, która cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród dorosłych.

Następnie na scenę wkroczyli gimnazjaliści z góralską duszą, którzy muzyką, tańcem i śpiewem porwali wszystkich. To tylko niektóre talenty i pasje gimnazjalistów przedstawione na scenie.

Drugą część imprezy rozpoczął energetyczny występ grupy tanecznej HiFiveCrew z Nowego Targu oraz koncert charytatywny zespołów Kumple Janosika i Baciary.

Przez cały czas imprezy gimnazjaliści – wolontariusze zbierali do puszek datki na leczenie chorego kolegi. Zebrane pieniądze zostały przekazane na subkonto utworzone w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

W przerwach występów Goście mogli degustować smakołyki przygotowane przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Obidowej i pyszne wypieki przygotowane przez uczniów gimnazjum.
Do akcji włączyli się wszyscy nauczyciele gimnazjum, którzy sprawowali opiekę nad uczniami prezentującymi swoje pasje i talenty.

Rodzice Marcina i Dyrekcja Gimnazjum nr 3 w Klikuszowej składają wszystkim serdeczne podziękowania a szczególnie darczyńcom oraz sponsorom, którzy ufundowali nagrody i upominki dla Gości i uzdolnionej młodzieży.

Gminie Nowy Targ za objęcie patronatem honorowym imprezy;
Podhalu24 za objęcie imprezy patronatem medialnym;
Kołu Gospodyń Wiejskich z Obidowej;
Sołtysom wsi Klikuszowa, Obidowa, Lasek;
Państwu Marcie i Janowi Włodarczykom, Stanisławie i Stanisławowi Żółtek, Agacie i Wiesławowi Parzygnat;
Paniom Małgorzacie Kapiarz, Zofii Ścisłowicz;
Panom Andrzejowi Żółtek, Danielowi Suskiemu, Piotrowi Małeckiemu;
Ochotniczej Straży Pożarnej z Klikuszowej;
Firmie „Papirus”, „Europak”, „Wójciak”, „Styl” „STALCO”, „DUD skór”, „BLACHOTRAPEZ”, „DUBIEL GLASS”, „Japołł, ” Sklep „u Mirka”, Skład materiałów budowlanych – Andrzej Żółtek;
Bankom BGŻ i WBK.

Tekst: Lucyna Haza
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl