18.06.2014, 10:49 | czytano: 1029

Charytatywnie na rowerach

arch. szkoły
Wychodząc naprzeciw inicjatywie Fundacji im. Adama Worwy uczniowie Gimnazjum Nr 2 w Ludźmierzu wzięli udział w I Rajdzie Rowerowym „Pola Nadziei”. Ideą rajdu było niesienie przekazu społecznego dotyczącego pomocy dla potrzebujących i chorych, przebywających w hospicjach.
Natomiast wartością podrzędną stało się propagowanie turystyki rowerowej, jako formy aktywnego spędzenia czasu, poznania miejsc i zakątków naszego regionu. Młodzież wraz z opiekunem Pawłem Gilem samodzielnie opracowała i przygotowała trasę wycieczki. Hasłem nadrzędnym wyprawy było: ”Przez Podhale Jedziemy i Pomoc Wieziemy”. Celem naszym stały się kilometry, a właściwie nakręcenie ich jak największej ilości, w myśl zasady „kilometr za złotówkę” i tak udało się nam nakręcić ich 42 co dało sumę 42 zł. Drugą część 68 kilometrów podarowali nam baloniarze, którzy towarzyszyli wyprawie i tym samym zebraną kwotę 110 zł, pragniemy wpłacić na konto fundacji.
Zapraszamy w przyszłym roku w imieniu wszystkich tegorocznych uczestników - im będzie nas więcej, tym więcej kilometrów przejedziemy.

Uczniowie Gimnazjum Nr 2 w Ludźmierzu
Zobacz pełną wersję podhale24.pl