26.06.2014, 13:12 | czytano: 976

Justyna Groń u Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego

Uczennica klasy II i Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku nad Dunajcem Justyna Groń została laureatką konkursu „2014! Młodzi dla Wolności” w kategorii szkolny projekt edukacyjny/blog zorganizowanego przez Kancelarię Prezydenta RP i Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacyjnego w Warszawie.
W miniony poniedziałek Justyna wzięła udział w uroczystym spotkaniu podsumowującym obchody 25 rocznicy pierwszych wolnych wyborów do Sejmu i Senatu z 4 czerwca 1989r. w ogrodach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. W spotkaniu uczestniczył prezydent RP Bronisław Komorowski wraz z małżonką Anną, wiceminister Ministerstwa Edukacji Narodowej Joanna Berdzik oraz Tadeusz Sławecki sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.
Celem konkursu było ukazanie przemian społecznych, politycznych i kulturowych z ostatnich 25 lat Wolnej Polski. Justyna stworzyła autorski blog, na którym umieszczała nie tylko najważniejsze postacie ostatnich dwudziestu pięciu lat Polski, ale i lokalnych działaczy walczących o Wolność. Spotkała się między innymi z krościeńskim działaczem Solidarności - Ryszardem Postawką, który opowiedział jej swoją historię walki o wolność słowa, pracy, życia - walki o demokrację.

Mogła również obejrzeć i udokumentować najważniejsze dokumenty, listy, zdjęcia z czasów walki o Wolność. Nie na darmo konkurs nosił nazwę „Młodzi dla Wolności”, gdyż jak sam powiedział do młodych laureatów pan Prezydent „Wolność w sposób naturalny kochamy jako przeżycie piękne, pozytywne, które jest nam wszystkim bardzo potrzebne. Wszyscy czujemy, że wolność się kocha, że wolności się pragnie, że wolność jest czymś niesłychanie pięknym, jakoś uskrzydlającym ludzi.”

Prezydent podziękował wszystkim uczniom, nauczycielom oraz instytucjom wspierającym młodych ludzi za udział w konkursie, kreatywność i realizację pomysłów.

Miłą niespodzianką dla uczestników spotkania był koncert Kamila Bednarka, poczęstunek oraz zwiedzanie najważniejszych miejsc Pałacu Prezydenckiego znanych tylko z telewizji.
Do konkursu zgłoszonych zostało 400 projektów. Koordynatorem projektu w naszej Szkole była pani Joanna Majerczak. Justynie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl