04.07.2014, 10:53 | czytano: 731

Dzień Promocji Zdrowia w Publicznym Gimnazjum w Krościenku (zdjęcia)

arch. szkoły
W Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku nad Dunajcem odbył się „Dzień promocji zdrowia”. Był on uwieńczeniem wszystkich działań prozdrowotnych prowadzonych w szkole w ramach ogólnopolskiego projektu „Trzymaj Formę”.
Promując zdrowie, zaprosiliśmy wszystkich uczniów, nauczycieli i gości z zaprzyjaźnionej szkoły w Meiningen na wspólną lekcję do sali gimnastycznej. Zajęcia rozpoczęli uczniowie z klasy I a, którzy odczytali w języku polskim i angielskim list motywujący do dbania o swoje zdrowie. Następnie, przekonywaniem młodzieży, jak ważne jest zdrowe odżywianie i aktywność ruchowa, szczególnie w życiu młodego człowieka, zajęły się zaproszone panie dietetyczki. Ich przekaz na język angielski tłumaczyła pani Barbara Haś.
Celem utrwalenia zdobytych informacji o zdrowym odżywianiu uczniowie z naszego Gimnazjum i szkoły w Meiningen wzięli udział w konkursie przygotowanym i prowadzonym w języku angielskim przez naszą uczennicę Agatę Gabryś. Zdobywcy I miejsca otrzymali owoce do podziału.

Organizatorzy, promując zdrowe odżywianie, zachęcali młodzież do degustowania zdrowych chipsów, np. z buraczków ćwikłowych, suszonych pomidorów czy suszonego sera.

Uczniowie klasy I a dzielili się również ciekawymi przepisami na zdrowe i łatwe do przygotowania potrawy i ciasteczka. Zajęli się również tłumaczeniem przepisów na język angielski dla naszych gości z Niemiec.

Na zakończenie spotkania uczniowie pod kierunkiem pani Kingi Pawłowskiej jeszcze raz wszystkich zachęcili do trzymania formy. W sposób zabawny przedstawili zmienioną wersję „Kopciuszka” i przesłaniem „kto dużo ćwiczy i książki czyta, ten będzie zdrowy i kwita” zakończyli wspólną lekcję.
Organizatorki: Monika Regiec, Bożena Chlebek

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl