07.07.2014, 16:12 | czytano: 1203

Uczniowie Sokoła na praktykach w Wielkiej Brytanii (zdjęcia)

arch. szkoły
NOWY TARG. Już po raz czwarty uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Orkana uczestniczyli w zagranicznym doskonaleniu zawodowym, który został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Leonardo da Vinci „Praktyka czyni mistrza”.
Zagranicznym koordynatorem projektu była firma Tellus, która zajęła się ustaleniem miejsc praktyk, pobytem, wyżywieniem, transportem i organizacją wycieczek dla uczestników projektu.
Do Portsmouth w Wielkiej Brytanii pojechała grupa 17 uczniów z klasy III technikum informatycznego oraz technikum odzieżowego. Praktyki trwały od 11.05.2014 do 07.06.2014 roku. Głównymi efektami projektu było zdobycie przez naszych uczniów doświadczenia zawodowego w angielskich firmach, poznanie sposobów ich działania, poprawienie umiejętności w zakresie posługiwania się językiem angielskim, a także poszerzenie horyzontów kulturowych poprzez zamieszkanie u angielskich rodzin i wycieczki krajoznawcze. Ogromna różnorodność miejsc praktyk wpłynęła na osobisty rozwój uczestników, doskonalenie zawodowe i zdobywanie nowych umiejętności w zakresie zawodowym, językowym i interpersonalnym.

W programie praktyk znalazły się m.in. warsztaty językowe, nie obyło się również bez zwiedzania ciekawych miejsc, jak choćby: Tower of London, Buckingham Palace, Westminister Abbey, stare miasto w Brighton z Royal Pavilion, Portchester Castle oraz Katedra Anglikańska w Chichester.

Młodzież biorąca udział w praktykach otrzymała certyfikat ECVET oraz Europass Mobilność – dokumenty, które potwierdzają zdobyte przez nich umiejętności.

Praktyki zagraniczne uczniów ZS nr 1 zachęcają młodzież do wytężonej pracy, wydatnie wpływają na podniesienie standardu kształcenia zawodowego, a przede wszystkim zwiększają atrakcyjność uczestników na rynku pracy w Polsce i za granicą.

źródło: szkoła
komentarze
Matt22.07.2014, 14:12
A w jakim to mieście było ?
mietek07.07.2014, 22:38
Każdy taki wyjazd wpływa na poprawę znajomości angielskiego w populacji polskiej młodzieży, natomiast co do praktyk to akurat Anglicy są podobno ciency w te klocki, najlepsze szkolnictwo zawodowe na świecie mają nasi bliscy sąsiedzi, czyli oczywiście Niemcy.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl