30.09.2014, 14:57 | czytano: 765

Europejski Dzień Języków we Frydmanie (zdjęcia)

W Zespole Szkół we Frydmanie obchodzony był Europejski Dzień Języków.
"26 września br. po raz drugi świętowaliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Podobnie jak w zeszłym roku wszyscy zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie starsi uczniowie przypomnieli, dlaczego warto uczyć się języków i jak należy to robić. Ponadto uczniowie zaprezentowali się w dwóch skeczach- lekcji języka angielskiego i niemieckiego.
Poza tym w języku angielskim zaśpiewała Julia Milaniak z kl.2 SP piosenkę z filmu "Anastasia" oraz po niemiecku Iza Markowicz piosenkę pod tytułem "Nie genug". Ale to jeszcze nie był koniec emocji.Przedstawiciele klas gimnazjalnych przystąpili do turnieju wiedzy o krajach anglo - i niemieckojęzycznych. Musieli oni zmierzyć się z zadaniami z 5. kategorii m.in. dopasować flagi do krajów europejskich, rozpoznać pochodzenie wyrazów obcych czy przetłumaczyć przysłowia na język polski.

Po zaciętej rywalizacji I miejsce zajęła klasa 3. W zwycięskim składzie znaleźli się: Dominika Dudas, Natalia Prelich, Kacper Rusin i Michał Prelich. Miejsce II wywalczyła klasa 1 w składzie: Sara Dudas, Agnieszka Jurkowska, Anna Brynczka i Aleksander Lejawa. Na III pozycji uplasowała się klasa 2 z Izabelą Markowicz, Julią Kasprzak, Maciejem Horniczakiem i Sebastianem Milaniakiem. Nagrody w postaci pamiątkowych dyplomów, książek, fiszek oraz zakładek (wszystko w obcych językach) ufundował Samorząd Szkolny. Oprócz tego w międzyczasie padło kilka pytań do publiczności. I tak nagrodę dla siebie (fiszki) wywalczył Grzegorz Brynczka z kl.1 oraz ocenę bardzo dobrą z języka angielskiego uzyskała Urszula Kawa z kl. 5 SP. Na koniec wszyscy z klasą III na czele zaśpiewali piosenkę Steviego Wondera "I just called to say i love you".

Oprócz programu artystycznego na korytarzach czekało na uczniów mnóstwo atrakcji. Na górnym korytarzu- stoisko angielskie, gdzie malowano flagi krajów anglojęzycznych oraz losowano pytania i za poprawną odpowiedź częstowano słodkimi bułeczkami (scones) i muffinkami. Na dolnym korytarzu znajdowało się stoisko niemieckie, gdzie prezentowano projekty klasy 2 gimnazjum, malowano flagi Niemiec, Austrii, Szwajcarii czy Liechtensteinu. Dla chętnych była przygotowana mini-tablica, do zapisywania słów i zwrotów w języku niemieckim, za co nagrodą były niemieckie "Lebkuchen", czyli pierniczki. Ponadto w tle można było usłyszeć niemieckie przeboje dla młodzieży. Z okazji tego dnia na dolnym i górnym korytarzu przygotowano gazetkę okolicznościową.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w ten projekt, zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i do zobaczenia za rok!

źródło: szkoła
komentarze
Lolek30.09.2014, 21:03
Fantastycznie
Zobacz pełną wersję podhale24.pl