04.10.2014, 23:49 | czytano: 1467

"...Szli mali, duzi, słabi, mocni…" czyli 10. Jubileuszowy rajd ZSCKR Nowy Targ (zdjęcia)

Tegoroczny, dziesiąty już z kolei szkolny rajd Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu obrał kierunek Luboń Wielki.
Wczesnym rankiem różnymi szlakami, prowadzącymi m. in. przez Perć Borkowskiego, rezerwat „Luboń Wielki”, a dla śmiałków Przełęcz Glisne wyruszyła cała gawiedź szkolna z Kokoszkowa.
Szli mali, duzi, słabi, mocni, pierwszaki i maturzyści, szli belfrowie, szła i sama dyrekcja. Smak kiełbaski pieczonej na ognisku pod schroniskiem na Luboniu wynagrodził wszystkim trudy wędrówki i zrekompensował brak urokliwych zazwyczaj o tej porze roku widoków, bo nad górami zaległy jesienne mgły.

Kapryśna aura nie sprzyjała zabawom integracyjnym, ale nie mogła się nie odbyć koronna konkurencja: przeciąganie liny uczniowie kontra nauczyciele: starsi nie dali się młodszym…

Deszcz i błotko, zwłaszcza w drodze powrotnej, nie zdołały odebrać nam dobrych humorów i z turystyczną piosenką na ustach, przemoczeni, ale radośni powróciliśmy do Nowego Targu.

Rajdy są już wieloletnią tradycją szkoły na Kokoszkowie. To co roku świetna okazja do integracji szkolnej braci, dobry sposób na zarażenie młodzieży bakcylem turystyki górskiej i za każdym razem porcja zdrowia oraz zapas dobrej energii na cały rok szkolny. Polecamy wszystkim.

ZSCKR Nowy Targ
komentarze
Llll09.10.2014, 01:03
;)
Zobacz pełną wersję podhale24.pl