12.10.2014, 16:00 | czytano: 1798

"Mam zawód. Mam fantazję" w ZSCKR (zdjęcia)

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu był współorganizatorem IV edycja Konkursu „Mam Zawód. Mam Fantazję”.
Konkurs jest realizowany w ramach projektu systemowego Województwa Małopolskiego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce” realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki – działanie 9.2. Jego głównym celem jest wzmocnienie kształcenia zawodowego w Małopolsce.
Tematem przewodnim konkursu było opracowanie projektu koncepcyjnego zagospodarowania terenu przy XVIII-wiecznym dworze szlacheckim w Łopusznej. W drugim etapie uczniowie wykonywali pomiary geodezyjne.

Do konkursu zgłosiło się dziesięć czteroosobowych drużyn z następujących szkół: Zespół Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Giebułtowie, Zespół Szkół im. S. Staszica w Olkuszu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa w Nawojowej - dwie drużyny, Zespół Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bystrej, Zespół Szkół nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu – dwie drużyny.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w skład której wchodzili przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego z Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego, pracownik Muzeum Tatrzańskiego im. Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem dr Zbigniew Moździeż, pracownik Wydziału Gospodarki Przestrzennej i Inwestycji Urzędu Gminy Nowy Targ mgr inż. Stanisław Żółtek. W podsumowaniu komisja określiła poziom konkursu jako bardzo wyrównany i na wysokim poziomie. Wkrótce zostaną ogłoszone wyniki i poznamy zwycięzców tych zmagań.

Przygotowaniem i organizacją konkursu zajmowali się nauczyciele ZSCKR w Nowym Targu: Adam Głodek, Tomasz Gąsienica-Wawrytko oraz kierownik praktycznej nauki zawodu Stanisław Buła.

źródło: ZSCKR Nowy Targ
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl