13.04.2016, 00:45 | czytano: 1179

Wizyta uczniów nowotarskiego Ekonomika w Komendzie Powiatowej Policji

arch. szkoły
Dwudziestoosobowa grupa młodzieży z Zespołu Szkół Ekonomicznych odwiedziła Komendę Powiatową Policji w Nowym Targu. Wizyta związana była z realizacją drugiego etapu szkolnego projektu pt. „Przestępstwa i wykroczenia nieletnich w ocenie wymiaru sprawiedliwości oraz organów ścigania”.
Podczas realizacji pierwszego etapu projektu młodzież uczestniczyła w spotkaniu z sędziami Sądu rejonowego w Nowym Targu. Drugi etap zakładał przedstawienie uczniom przestępstw i wykroczeń nieletnich w ocenie organów ścigania.
Dzięki uprzejmości komendanta insp. Rafała Leśniaka uczniowie zostali przyjęci w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji. Prelegentem z ramienia KPP był  st. sierż. Jan Bogdanowski. W trakcie ciekawej prezentacji dotyczącej roli i funkcjonowania policji, zasad naboru, uwarunkowań prawnych, obowiązków i uprawnień funkcjonariuszy przeprowadzona była demonstracja tzw. środków przymusu bezpośredniego. Uczniowie mogli przymierzyć elementy umundurowania w tym kamizelki kuloodporne, kaski oraz przyjrzeć się broni.

"Za perfekcyjne przygotowanie i ciekawą prelekcję bardzo serdecznie dziękujemy. Projekt w ocenie uczniów budzi tak duże zainteresowanie, że postaramy się realizować go cyklicznie. Podsumowaniem całego projektu będzie popularyzacja poznanych treści w środowisku lokalnym i rówieśniczym" - zapowiadają przedstawiciele szkoły.

Odpowiedzialnymi za realizację projektu z ramienia szkoły są: mgr Monika Morawska oraz dr Paweł Gąsior. 

źródło: szkoła
komentarze
killer13.04.2016, 21:49
Fajnie że policja coś takiego organizuje.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl