13.04.2016, 22:59 | czytano: 1089

Kolejna wygrana „Zyngry” z Goszczyńskiego w Drugiej Debacie Tischnerowskiej!

arch. szkoły
NOWY TARG. Ponownie jest nam miło poinformować, że drużyna „Zyngra”, czyli Julia Szymusiak (2h), Urszula Tokarczyk (2h) oraz Maciej Fryźlewicz (3g) z I LO im. S. Goszczyńskiego w Nowym Targu wzięła udział w II Debacie Tischnerowskiej, która miała miejsce w Zespole Szkół nr 2 w Dębicy - i tę debatę wygrała! Oponentami w dyskusji była tym razem drużyna z Oświęcimia.
Tematem spotkania było zagadnienie: Demokracja i ochrona prywatności. Czy władze mają prawo ograniczać wolność jednostki w imię walki z terroryzmem. Według jury konkursowego poziom prezentacji obu grup i ich wyniki w quizie były wyrównane, o zwycięstwie naszych zdecydowała jednak „świetniejsza prezencja”. By tradycji stało się zadość, Julia Szymusiak ponownie została „bestem” debaty, czyli najaktywniejszym jej uczestnikiem.
Tischnerowskie Dyskusje Młodych to program realizowany wraz z Biurem Poselskim Europosłanki Róży Thun, a skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. Celem debat jest rozwój świadomości obywatelskiej społeczeństwa i kształtowanie postaw demokratycznych wśród najmłodszego pokolenia Polaków. Kolejna debata odbędzie się już w najbliższy piątek (15.04) u nas w LO, gdy będziemy gościć drużyny z Dębicy i Oświęcimia, a jej tematem będzie: Ochrona środowiska. Czy nasz kraj w imię solidarności powinien zrezygnować z węgla, jako podstawowego źródła energii na rzecz odnawialnych źródeł. Nad przygotowaniem młodzieży czuwali Wojciech Tischner i Grzegorz Klag.

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl