14.04.2016, 00:50 | czytano: 1929

Nauczycielka z II LO na międzynarodowych warsztatach organizowanych przez Radę Europy

arch. szkoły
Na przełomie marca i kwietnia w rumuńskiej miejscowości Sinaia odbyły się warsztaty dla nauczycieli pod hasłem „Tolerance and respect for European values: For an intercultural Europe” zorganizowane w ramach programu Rady Europy „Pestalozzi”. Do udziału w nich zaproszono 24 doświadczonych nauczycieli i edukatorów z Rumunii, Gruzji, Hiszpanii, Grecji, Włoch, Francji, Portugalii, Chorwacji, Turcji, Bułgarii. Pośród nich znalazła się też, jako osoba reprezentująca Polskę, dr Anna Miśkowiec – polonistka z II LO w Nowym Targu.
Celem programu Pestalozzi jest poszerzenie horyzontów kulturalnych kadry nauczycielskiej, wzbogacenie wiedzy i wymiana doświadczeń, umożliwienie wymiany poglądów, informacji i materiałów edukacyjnych oraz nawiązanie kontaktów z koleżankami i kolegami z innych krajów. W ramach warsztatów uczestnicy przedstawili prezentacje obrazujące system edukacyjny w swoich krajach, opowiadali o doświadczeniach zawodowych, poznawali nowe metody pracy z uczniem.
Warto nadmienić, że dr Anna Miśkowiec otrzymała w bieżącym roku szkolnym Nagrodę Małopolskiego Kuratora Oświaty, który docenił niezwykłą kreatywność nauczycielki oraz innowacyjność w pracy z młodzieżą.

źródło: II LO w Nowym Targu
komentarze
absolwlentka15.04.2016, 11:05
Gratulacje pani Anno!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl