16.04.2016, 18:07 | czytano: 818

Spotkanie z Anną Czerwińską-Rydel

Gminna Biblioteka Publiczna w Waksmundzie gościła Annę Czerwińską-Rydel, autorkę biograficznych powieści dla dzieci i młodzieży, laureatkę wielu nagród.
W swoich książkach opowiada o wielkich Polakach np. : „ W poszukiwaniu światła” – o Marii Skłodowskiej Curie, „Po drugiej stronie okna” - o Januszu Korczaku, „Sto tysięcy kartek” – o Ignacym Kraszewskim, „Piórem czy mieczem”- o Henryku Sienkiewiczu, „Zdobyć Koronę” - o Jerzym Kukuczce”. Treść książek biograficznych oparta jest o rzetelną wiedzę zaczerpniętą z materiałów źródłowych. Poza biografiami autorka napisała wiele innych książek dla dzieci np. trylogię o Matyldzie, czy „Jak rumianek”.
Spotkania odbyły się w Dursztynie i w Rogoźniku dla uczniów szkół podstawowych, w Krempachach i Ludźmierzu dla gimnazjalistów. Podczas spotkań autorka czytała fragmenty swoich książek, opowiadała bardzo ciekawie i barwnie o swoich bohaterach, przytaczając wiele nieznanych fragmentów z ich życia. Nawiązała świetny kontakt z uczniami, którzy z wielkim zainteresowaniem słuchali jej opowieści i zadawali wiele ciekawych i zaskakujących pytań. Uczniowie mieli okazję kupić książki i otrzymać autograf autorki.

Źródło: GBP
komentarze
myszka16.04.2016, 19:45
"Słońcem na papierze" o Kornelu Makuszyńskim :)
Zobacz pełną wersję podhale24.pl