21.04.2016, 09:47 | czytano: 1277

Uczennice Ekonomika finalistkami Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej

Uczennice nowotarskiego ZSE - Katarzyna Chlebek z klasy 4 HOT i Wioletta Waniczek z klasy II a HOT pod opieką Agnieszki Pabin – Gromala uczestniczyły w Olimpiadzie Wiedzy Hotelarskiej w Kołobrzegu.
Ogromna wiedza i trud uczennic włożony w przygotowanie się do zmagań, nie poszedł na marne. Obie zdobyły tytuł finalistek Olimpiady zajmując wysokie miejsca w klasyfikacji ogólnopolskiej. Katarzyna Chlebek zajęła 7 miejsce, natomiast Wioletta Waniczek 14 miejsce.
III etap Olimpiady organizowany był już po raz ósmy przez Główny Komitet Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej z siedzibą w Kołobrzegu. Składał się on z części pisemnej i części praktycznej. Cześć pisemna obejmowała rozwiązanie testu, na który składało się 100 zadań testowych sprawdzających wiedzę z zagadnień związanych z hotelarstwem. Część praktyczna polegała na wykonaniu zadania z obsługi konsumenta i obsługi gościa w recepcji w języku obcym. Tematem wiodącym tegorocznej Olimpiady była historia hotelarstwa.

Bardzo serdecznie gratulujemy naszym finalistkom i życzymy dalszych sukcesów. Podziękowania należą się również całemu zespołowi nauczycieli, którzy przygotowali uczennice.

źródło: zse.nowotarski.pl
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl