29.04.2016, 10:55 | czytano: 909

Konkurs plastyczny "Żyję bez uzależnień"

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowym Targu zorganizowała konkurs plastyczny pn. „Żyję bez uzależnień”, mający na celu popularyzowanie zdrowego trybu życia bez uzależnień.
Tematyka konkursu dotyczyła promowania zdrowego stylu życia bez stosowania używek tj.: alkoholu, papierosów, narkotyków, nowych środków psychoaktywnych tzw. dopalaczy . Adresatami konkursu byli uczniowie gimnazjów powiatu nowotarskiego , w tym uczniowie realizujący program „Znajdź właściwe rozwiązanie” oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu nowotarskiego , w tym uczniowie realizujący program „ARS, czyli jak dbać o miłość”. Zadaniem uczniów było wykonanie prac plastycznych składających się z symbolu graficznego oraz hasła promującego życie bez uzależnień.
Patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Nowotarskiego, a nagrody dla laureatów konkursu zostały ufundowane z funduszy Samorządu Powiatu Nowotarskiego.

Na konkurs wpłynęły 36 prac z 10 gimnazjów oraz 15 prac z 4 szkół ponadgimnazjalnych. Komisja konkursowa wyłoniła laureatów:

KATEGORIA GIMNAZJA:
I miejsce: Szymon Szyszka- kl. III

Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych-Gimnazjum im. Wawrzyńca Spytka Jordana
w Spytkowicach

II miejsce: Mariola Misiniec kl. II b
Gimnazjum im. Jana Pawła II
w Zubrzycy Górnej

III miejsce: Gabriela Topór- kl. I g

Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Skrzypnem, ul. Św. Jadwigi Królowej 128a

Wyróżnienie: Szymon Worwa –kl.II
Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych-Gimnazjum im. Wawrzyńca Spytka Jordana
w Spytkowicach

Wyróżnienie: Julia Lenart- kl. III
Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych-Gimnazjum im. Wawrzyńca Spytka Jordana
w Spytkowicach

Wyróżnienie: Katarzyna Miętus – kl. III

Publiczne Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Starem Bystrem
Stare Bystre 347

Wyróżnienie: Natalia Abram - kl. III a

Gimnazjum nr 1 im. Obrońców Poczty Polskiej
w Gdańsku, ul. Jana Pawła II 40 Rabka-Zdrój

KATEGORIA SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:
I miejsce: Alicja Maniowszczak kl.I a TE

Zespół Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu
ul. Kowaniec 125

II miejsce: Jolanta Zahora kl. III TAK/CTB

Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu,
ul. Wojska Polskiego

III miejsce: Aleksandra Cyrwus kl. I TAK/CTB
Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu,
ul. Wojska Polskiego

Wyróżnienie: Angelina Mika kl. III LO
LO Zespół Szkół Uzdrowiskowych w Rabce-Zdroju
Wyróżnienie: Anna Smela kl.II

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy- Jabłonce
ul. Szlachtowska 75B Szczawnica

Wyróżnienie: Aneta Słodyczka kl.III

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy- Jabłonce
ul. Szlachtowska 75B Szczawnica

oprac. Ewa Łapsa, OziPZ PSSE Nowy Targ
Zobacz pełną wersję podhale24.pl