29.04.2016, 22:45 | czytano: 1363

Uczennica Goszczyńskiego Iwona Madeja - laureatką Olimpiady Mediewistycznej

arch. szkoły
W ubiegłym tygodniu zakończyły się zmagania uczniów biorących udział w Jubileuszowej X Olimpiadzie Mediewistycznej. Iwona Madeja - uczennica klasy 2d I LO im. S. Goszczyńskiego w Nowym Targu wzięła w niej udział po raz drugi. To szalenie trudna olimpiada tematyczna, na której spotykają się nastoletni mediewiści z całej Polski – pasjonaci dziejów średniowiecza.
Finał Olimpiady rozegrany został w Czersku (woj. pomorskie). Najpierw finaliści zmierzyli się ze średniowiecznymi mapami, architekturą i dziełami sztuki. Należało rozpoznać jak największą ilość miejsc i zabytków w ciągu 60 minut. Po krótkiej przerwie uczestnicy przystąpili do analizy i interpretacji tekstów źródłowych, pośród których dominowały w tym roku sagi norweskie i dokumenty traktujące o chrzcie Polski. Ten etap pozwolił na wyłonienie 7 laureatów.
Ostatnim punktem był egzamin ustny, który ustalał kolejność na liście laureatów. Ostatecznie Iwona zajęła III miejsce wśród laureatów.

Warto dodać, iż oprócz tego wyróżnienia, w tym roku Iwona wywalczyła już tytuł laureatki Olimpiady Historycznej oraz tytuł Konkursu „Polska Piastowska”. Takiego ogromu wiedzy z zakresu historii w tak młodym wieku może Jej każdy pozazdrościć. W tym miejscu należy wspomnieć też Rodziców uczennicy, którzy zaszczepili w niej pasję do historii i przyczynili się do sukcesów córki –co podkreśla mgr Aneta Borkowska-nauczyciel historii i opiekun merytoryczny laureatki.

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Asia01.05.2016, 18:06
Gratulacje i brawa dla Iwony ! Do moderatorów ....

Regulamin - na dole strony. Moderator.
kasia30.04.2016, 10:18
Gratulacje :)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl