04.05.2016, 15:23 | czytano: 695

Dzień Ziemi w ZS w Jabłonce

arch. szkoły
Dzień Ziemi obchodzony wiosną to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim mieszkańcom, jak kruchy jest ekosystem ziemi oraz jak duży wpływ na jego niszczenie mają działania człowieka. Z tej to okazji w Zespole Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce odbyła się akademia.
Program z okazji święta przygotowała klasa II A wraz z wychowawcą Anielą Stopką.
Na wstępie prowadzący Patrycja Kowalik oraz Mateusz Cieluch przywitali dyrekcję oraz grono pedagogiczne. Po czym zgromadzeni uczniowie i nauczyciele obejrzeli prezentację multimedialną pt. Ziemia – nasz dom, podczas której mieli okazję zobaczyć jakie sekrety oraz dary skrywa nasza planeta, a także co ją zatruwa i niszczy. Z kolei po obejrzeniu filmiku pt. Rady Pana Śmietnika uświadomili sobie wagę recyklingu, jak również to, by prawidłowo segregować odpady. Następnie młodzież i nauczyciele zostali zaproszeni do wspólnej nauki o ziemi poprzez zabawę, a mianowicie teleturniej pt. Kocham Cię Ziemio. Spośród widowni wyłoniono dwie drużyny. Pierwszą reprezentowała nauczycielka j. polskiego Barbara Kozak wraz z uczniami: Faustyną Gwiżdż, Dawidem Stefko oraz Józefem Wesołowskim, natomiast drugą drużynę reprezentował nauczyciel matematyki Bartłomiej Rutkowski wraz z uczniami: Wacławem Wójcikiem, Szymonem Kowalikiem i Robertem Sidzinką.

Teleturniej składał się z 6 rund: zakazane słowa, kalambury, kto jest kim, licytacje, polszczyzna oraz finał. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą geograficzną. Jednak drużyną zwycięską okazała się grupa p. Barbary Kozak. Laureaci otrzymali drobne upominki. Uroczystość zakończono życzeniami dla ziemi.

źródło: szkoła
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl