17.05.2016, 00:30 | czytano: 1208

Frenky Pawlak z wizytą w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym Nr 1

arch. szkoły
Frenky Pawlak - ringowy rozbójnik o gołębim sercu. Tak niegdyś pisał o nim portal Interia.pl, tak też powie o nim dzisiaj cała społeczność uczniowska Publicznego Gimnazjum przy SOSW w Nowym Targu.
16 maja zaszczycił nas bowiem swoją obecnością ten wielokrotny MISTRZ ŚWIATA W KICK BOXINGU, THAI BOXINGU - FRENKY " THE FLASH " PAWLAK. Opowiedział uczniom o swojej młodości i drodze do sukcesu. Od dziecka pakował się w kłopoty i zawsze lubił się bić. Mawiał, że Górale już tak mają i jakoś ten nadmiar energii muszą wyładować. Nawet pobyt w wojsku nie był w stanie tego zmienić. Kiedy odbył służbę wojskową postanowił poszukać szczęścia za granicą. Od tej pory na stałe mieszka w Austrii. To właśnie tam rozpoczął swoją drogę do mistrzostwa świata. Zupełnie przypadkowo. Pierwszą walkę zawodową stoczył w 1992 r. Początkowo przeplatał zwycięstwa porażkami, ale potem zaczął regularnie wygrywać i piąć się w światowych rankingach. Był prawdziwym obieżyświatem. Zdobył zawodowe mistrzostwo Włoch, Austrii, Niemiec i Czech. Mistrza tego ostatniego kraju znokautował w 12 sekund. Wtedy przylgnęła do niego ksywka "Flash" (błyskawica).
W chwili obecnej Mistrz zakończył karierę, choć nadal trenuje. Teraz postawił sobie za cel pomoc potrzebującym dzieciom. Dlatego też odwiedził naszą szkołę opowiadając uczniom o tym wszystkim, dając wiarę i nadzieje na to, że wszystko w życiu jest możliwe i sami jesteśmy kowalami swego losu. Mistrz przyjechał ze swoimi trofeami, a jeden z wywalczonych pasów podarował uczniom z dedykacją i autografem. Wśród prezentów znalazły się też koszulka i spodnie z mistrzostw oraz strój narciarski jego przyjaciela skoczka Klemensa Murańki. Młodzież z zafascynowaniem wsłuchiwała się w opowieści Mistrza.

Bogusława Dudek SOSW nr 1 w Nowym Targu
komentarze
klucz17.05.2016, 08:44
kolo wygląda jakby szedł do Dragona
Zobacz pełną wersję podhale24.pl