29.06.2016, 13:27 | czytano: 1502

Noc Naukowców w Klikuszowej (zdjęcia)

W nocy z 28/29 czerwca w Szkole Podstawowej w Klikuszowej odbyła się trzecia Noc Naukowców. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Klikuszowej i w Lasku, którzy na koniec roku szkolnego otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem. Łącznie 26 uczniów świetnie się bawiło tej nocy.
Na początek Katarzyna Leja poprowadziła lekcję tańca. Następnie uczniowie zjedli pyszne, zdrowe kanapki zrobione przez nauczycieli. Największą popularnością cieszyły się warsztaty z robotyki przeprowadzone przez firmę KreaTech. Uczniowie w grupach budowali roboty z zestawów edukacyjnych LEGO Mindstorms, a następnie je programowali. Najwięcej emocji wzbudziły walki robotów.
Dzieci miały również okazję pobawić się w detektywów i tajnych agentów oraz poznać zasady posługiwania się alfabetem Morse”a. W drużynach rywalizowały w rozwiązywaniu łamigłówek i zadań logicznych, a także w łamaniu kodów i szyfrów. Były jeszcze podchody i gry planszowe, a także interaktywny quiz opracowany w aplikacji Kahoot. Rano uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Szczęśliwi i niewyspani wrócili do swoich domów.

Program przygotowała Monika Nycz – nauczyciel zajęć komputerowych, a pomagały jej Agnieszka Wielkiewicz - nauczyciel języka angielskiego, Teresa Piłat dyr. SP w Lasku i Małgorzata Klag dyr. SP w Klikuszowej.

źródło: szkoła
zobacz także
komentarze
Pietrek02.07.2016, 00:08
A ci z czerwonym paskiem na tyłku to się już nie liczą?
Pytajnik01.07.2016, 11:50
Super. Gratuluję organizatorom i uczestnikom :)
Zobacz pełną wersję podhale24.pl