04.09.2016, 21:22 | czytano: 2404

Narodowe czytanie w szkole w Borze (zdjęcia)

Już po raz trzeci uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Borze zebrali się, by poczytać literaturę w ramach ogólnopolskiego wydarzenia „Czytanie Narodowe”.
W tym roku czytaliśmy „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza. Umiejętnie wyselekcjonowane fragmenty tego dzieła literackiego, za które pisarz otrzymał Nagrodę Nobla, zbliżyły nas w wyobraźni do czasów Rzymian. Dzięki opisom ulic i zwyczajów tamtejszego społeczeństwa mogliśmy na chwilę przenieść się na rzymskie place, stragany i do tych rzymskich uliczek, po których przechadzali się bohaterowie powieści. Czytaniem najbardziej byli zainteresowani najmłodsi uczniowie. Dla nich też zorganizowano część plastyczną nawiązującą do treści „Quo Vadis”. Tym oto akcentem wdrożyliśmy się na dobre w naukę w roku szkolnym 2016/2017.
Z pewnością będzie on obfitował w lektury krótsze i dłuższe, ciekawsze i – dla niektórych – mniej ciekawe, czytane na głos i po cichu i o najrozmaitszej tematyce. Ważne, by czytanie sprawiało nam przyjemność i poszerzało nasze horyzonty. Życzymy wszystkim radości towarzyszącej szelestowi kartek w książkach czytanych z przyjemnością od deski do deski.

Bożena Bąk, zdj. Małgorzata Gacek
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl