22.09.2016, 23:42 | czytano: 1580

II Pieszy Rajd Szkolny nowotarskiego „Ekonomika” (zdjęcia)

zdj. arch. szkoły
Siła, odwaga i wytrwałość towarzyszyły uczniom Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu podczas II Szkolnego Rajdu na Łapsową Polanę.
Siła, bo momentami błoto uniemożliwiało utrzymanie się w pozycji pionowej.
Odwaga, bo pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych i chybionemu meteo, nauczyciele oraz uczniowie odważnie ruszyli do celu.
Wytrwałość, ponieważ niektórzy na Łapsową Polanę dotarli tylko dzięki sile woli, gdyż nogi po przebytym nadprogramowo kilometrażu, niezliczonych przewyższeniach i spadkach terenu, odmawiały posłuszeństwa.
Mimo braku słońca, pogoda ducha i uśmiech na twarzy towarzyszyły wszystkim przez cały czas rajdu. Na początku, wszystkie klasy otrzymały tajemnicze koperty z zadaniami do wykonania  o określonym czasie.  Pomysłowość organizatorów – panów Pawła Widurskiego oraz Adama Liszki, nie zna granic. Był alfabet Morse’a, zadania matematyczne, krajoznawcze i topograficzne. Mimo początkowych trudności wszyscy dali sobie z nimi radę, a owoce tychże zadań będą prezentowane na zajęciach w szkole.

Gwoździem programu na Łapsowej Polanie były krótkie prezentacje wszystkich klas.  Były wspólne okrzyki, piosenki i przyśpiewki  oraz różne opowieści dziwnej treści.  W przerwach  muzyczno - dynamiczną rozgrzewkę prowadziła pani Katarzyna Kubasiak, która swoją niebywałą energią niejednego wprawiła w pozytywne zdumienie. 

Po zakończonych prezentacjach i pamiątkowych klasowych zdjęciach wszyscy ubłoceni, ale z uśmiechem na twarzy wrócili do domów.

źródło: szkoła
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl