05.10.2016, 23:28 | czytano: 1103

Radni Czytają Dzieciom

Gminna Biblioteka Publiczna w Bukowinie Tatrzańskiej wraz ze wszystkimi swoimi filiami włączyła się w ogólnopolskie obchody Dnia Głośnego Czytania. Do bibliotek zaproszono radnych Gminy Bukowina Tatrzańska.
Główną ideą spotkań było głośne czytanie bajek, legend i opowiadań nie tylko w języku literackim, ale również gwarą regionalną. Głośne czytanie pozwala rozwijać wrażliwą wyobraźnię dziecka. Książki są źródłem wiedzy, więc warto po nie sięgać.
Oprócz czytania radni przybliżyli także słuchaczom swoją pracę w samorządzie lokalnym

Do biblioteki w Bukowinie Tatrzańskiej zaproszono Jacka Sztokfisza, który czytał bajkę „Listonosz Pat” dzieciom klasy 0, II i III ze Sp w Brzegach.

W bibliotece w Czarnej Górze Jan Budz przeczytał opowiadanie napisane gwarą spiską „Oreł ze Śpisa” oraz wiersz o wozie strażackim uczniom klasy II. Robert Pęksa i Marek Budz w bibliotece w Leśnicy uczniom klasy Ia z gimnazjum przybliżyli treść opowiadania napisanego gwarą podhalańską jak to kiedyś uprawiano len („Lyn”) oraz „Piyrsy listonos”.

Bibliotekę w Jurgowie odwiedzili uczniowie kasy VI, którym radny Józef Górka przeczytał historię kościoła i parafii jurgowskiej.
Natomiast w bibliotece w Białce Tatrzańskiej radna Maria Kuruc przeczytała piękną gwarą „Gawędy Skalnego Podhala” dzieciom z klas IV a i IV b.

źródło: Gminna Biblioteka Publiczna im. Michaliny Ćwiżewiczowej
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl