26.02.2017, 09:20 | czytano: 2745

Noś długie włosy...Pomóż chorym na raka. Akcja w nowotarskim Sokole (zdjęcia)

zdj. Michał Bachulski
W Zespole Szkół nr 1 w Nowym Targu gościły położne Bogusława Kozieł oraz Małgorzata Wróblewska z „Grupowej praktyki położnych PROMOCJA” oraz panie Ewa Palider i Grażyna Kozioł ze stowarzyszenia Podhalańskich Amazonek.
Przeprowadziły one dla młodzieży prelekcję dot. raka piersi oraz zajęcia warsztatowe.
To zaproszenie wynikało już z kilkuletniej współpracy szkoły z Podhalańskimi Amazonkami w związku z realizowanym programem profilaktycznym. A teraz miało szczególny wymiar, bo wpisywało się w prowadzoną w naszej szkole akcję: Noś długie włosy jak my! Obetnij je z nami! Pomóż chorym na raka.

Panie położne i przedstawicielki amazonek, zgromadzoną młodzież (z klas IV, III i II F technikum) powitała serdecznie wicedyrektor Anna Głąbińska i przypomniała działania profilaktyczne dot. raka piersi prowadzone są przez szkołę w związku z Różową Wstążeczką, a ideę ścinania włosów przybliżyła Katarzyna Kozak (pomysłodawczyni akcji).

Finał akcji będzie miał miejsce w Zespole Szkół nr 1 - 1 marca br.

"Będziemy ścinać włosy od godz. 11.00 do 15.00. Stąd też nasze przesłanie: Apelujemy do każdego, kto ma długie włosy i może je ściąć razem z nami! Razem pomóżmy chorym na raka! Przyjdźcie do Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Targu (Sokół) w środę 1 marca w godzinach 11.00 do 15. 00 i przyłączcie się do naszej akcji. Pamiętajcie, żeby włosy umyć uprzednio nie stosując odżywki lub szamponu z odżywką (2w1) - przypominają pomysłodawcy akcji.
Ścięte na miejscu włosy zostaną wysłane do fundacji Rak 'n'Roll Wygraj życie! Rollujemy raka! - a następnie potem w formie peruk zostaną bezpłatnie przekazane walczącym z rakiem.
Zapraszamy wszystkich ludzi wielkiego serca!

Dyrekcja i cała Społeczność Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Orkana w Nowym Targu

zdj. M. Bachulski
zobacz także
komentarze
KG28.02.2017, 19:10
Wspaniała akcja, gratulacje dla Społeczności ""Sokoła"!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl