26.02.2017, 19:33 | czytano: 1576

"Spotkanie po latach"

OSTROWSKO. Absolwenci szkoły podstawowej roczników 1959 do 1976 zorganizowali “spotkanie po latach”.
Choć los nas rozłączył wiele lat temu
i porozrzucał po całym świecie
to kiedy padło hasło "spotkanie"
jaki był oddźwięk to sami wiecie.
Zmieniło się nasze odbicie w lustrze
i prozy życia skutki niechciane
lecz w sercach iskrzą się lata młodzieńcze
stąd nasze dziś po latach spotkanie.

Msza św. koncelebrowana przez ks proboszcza Jana Jakubca oraz ks kanonika Stanisława Barcika w intencji żyjących i zmarłych katechetów, nauczycieli I uczniów rozpoczęła uroczystość. Po mszy św. uczestnicy udali się do Willi Orchidea w Waksmundzie. Organizatorzy przywitali wszystkich przybyłych, a w szczególności tych, którzy uświetnili imprezę swoją obecnością: Maria Kurnyta – dyrektor szkoły podstawowej w latach 1970 1988, byli wychowawcy: Maria Babczakiewicz, Stanisław Klocek, Bogusława Ludzia, Anna Paździor – obecna dyrektor szkoły, Helena Ciężobka – wieloletnia woźna, ks. proboszcz Jan Jakubiec, ks. kanonik Stanisław Barcik oraz Wójt Gminy Nowy Targ Jan Smarduch.

Było to prawdopodobnie pierwsze tego typu spotkanie w historii gminy Nowy Targ.

Kilka ciepłych słów skierowały do nas: ówczesna Pani Dyrektor, obecna Pani Dyrektor oraz Wójt Gminy.

Szczególne wzruszenie wzbudził list nadesłany od długoletniego nauczyciela i wychowawcy Stanisława Fuksia, przebywającego wraz z rodziną w USA od 35 lat. Minutą ciszy uczczono pamięć nieżyjących nauczycieli I uczniów.
Po symbolicznym toaście w szampański nastrój wprowadziła zabawa w “Chusteczkę Haftowaną” – czas jakby się cofnął, wróciły dawne wspomnienia pierwszych sympatii i miłości.

Pokaz slajdów -zdjęć z lat szkolnych wywołał gorący aplauz biesiadników. Gromkie “sto lat” odśpiewano jubilatom z rocznika 1967. Rozbawieni uczestnicy dawali się ponieść spontanicznym występom wokalno-tanecznym. Suto zastawione stoły, nietuzinkowy wodzirej oraz wspaniała atmosfera przywołały beztroski czas młodych lat.

Oprócz niezapomnianych wspomnień każdy zabrał ze sobą wspólne pamiątkowe fotografie wykonane w czasie imprezy.

Organizatorzy dziękują tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia oraz wszystkim koleżankom i kolegom, którzy niejednokrotnie przemierzając wiele kilometrów przybyli na to “spotkanie po latach”.

W imieniu organizatorów - Henryk Kozieł
zobacz także
komentarze
xyz26.02.2017, 22:17
każda podstawówka powinna sobie takie coś zorganizować :)
Zobacz pełną wersję podhale24.pl