07.06.2017, 14:36 | czytano: 1086

Piknik Zdrowia - Światowy Dzień bez Tytoniu (zdjęcia)

zdj. organizatora
W ramach „Światowego Dnia bez Tytoniu” przebiegającego w bieżącym roku pod hasłem; „”TYTOŃ-zagrożenie dla rozwoju” Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Targu, zainicjował akcje edukacyjne w dwóch szkołach ponadgimnazjalnych na terenie miasta.
We współpracy z gronem pedagogicznym w szkołach odbyły się konkursy plastyczne na plakat o tematyce antytytoniowej i profilaktyki uzależnień . Adresatami konkursu byli uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Nowym Targu. Podsumowanie konkursów odbyło się podczas akcji edukacyjnych 1 i 6 czerwca 2017r. Prace laureatów wyeksponowano w szkołach.
Nagrody dla laureatów konkursów ufundowało Starostwo Powiatowe w Nowym Targu.

Podczas akcji udzielano porad i informacji osobom odwiedzającym stoisko. W ramach akcji przeprowadzono u uczniów i nauczycieli pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu, przy użyciu smokerlyzer’a. Dzięki zastosowaniu alkogogli i narkogogli, które symulują obniżenie koncentracji, spowolnienie czasu reakcji, problem określenia kierunków, zniekształcenie widocznego obrazu, zmiany w ocenie odległości czy podwójne widzenie, uczniowie mogli sprawdzić na własnej skórze w jaki sposób zachowuje się człowiek po spożyciu alkoholu, czy narkotyków.

Wczorajsza akcja profilaktyczna w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu odbyła się pod patronatem Starosty Powiatu Nowotarskiego, w związku z obchodami Światowego Dnia Bez Tytoniu , pt. „Piknik Zdrowia”.

źródło: organizator
Zobacz pełną wersję podhale24.pl