09.06.2017, 21:53 | czytano: 2234

W drodze do Edenu

arch. szkoły
Uczniowie klasy 2b w II Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu zakończyli prace nad projektem edukacyjnym pt. „W drodze do Edenu. Obraz raju w kulturach i religiach świata”, który był realizowany w ramach IV edycji programu edukacyjnego „Młody Asyż. Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju”.
Projekt został wyróżniony certyfikatem przyznawanym przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.
- W ramach naszego projektu odnajdywaliśmy motyw raju w tekstach kultury, przeprowadziliśmy konkurs, dotyczący obrazu raju w różnych religiach, przeanalizowaliśmy treść Biblii, Koranu oraz Księgi Wedy, przeprowadzimy sondę uliczną wśród mieszkańców Nowego Targu na temat znajomości różnych religii – wymieniają zrealizowane pomysły uczniowie klasy realizującej na poziomie rozszerzonym geografię, język angielski i matematykę - Najciekawszy był jednak miniprojekt pt. „Przez żołądek do raju” połączony z degustacją potraw spożywanych przez wyznawców różnych religii. Coś dla ciała i dla ducha. – dodają z uśmiechem.

- Na naszych lekcjach zagościły samosy z wegetariańskim i mięsnym nadzieniem – najbardziej znana hinduska przekąska, basbousa - tradycyjne arabskie ciasto z kaszy manny i wiórków kokosowych popularne zwłaszcza w okresie Ramadanu, maca - tradycyjny chleb robiony na Święto Paschy. Wszystkie potrawy przygotowałyśmy samodzielnie. Nasz projekt był wspaniałą okazją do poznania innych religii i kultur. – relacjonują uczennice.

Głównym celem projektu było stworzenie płaszczyzny porozumienia na rzecz dialogu międzyreligijnego i międzykulturowego, promowania działań i postaw otwartych na inne kultury i religie, zwalczających stereotypy, skierowanych na poznawanie i współistnienie z drugim człowiekiem.

źródło: szkoła
zobacz także
komentarze
.12.06.2017, 10:00
fajnie było
t11.06.2017, 09:01
Kasia, Ania, Justyna ,Sabina, Marysia, Gosia byłyście the best!
Tom10.06.2017, 10:30
Jedzenie było pyszne :)
Stereotypy09.06.2017, 23:23
Kolejny projekt gdzie uczniowie prawie nic nie zrobili lub tylko z dwie osoby się postarały a cała klasa dostaje gratulacje. Projekt nic nie wnosi do opinii innych ludzi, a uczniowie zgaduje że nie są zbyt pokojowo nastawieni do innych Religi jak to bywa u nas.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl