10.12.2017, 19:27 | czytano: 751

Program Fundacji Uniwersytetu Dzieci w SP Krauszów (zdjęcia)

arch. szkoły
Klasa II ze Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Krauszowie bierze udział w programie „Pomysłowy rok” organizowanym przez Fundację Uniwersytet Dzieci w roku szkolnym 2017/2018.
Scenariusze lekcji powstają na uczelniach wyższych dzięki współpracy z naukowcami i specjalistami z różnych dziedzin. Materiały są zgodne z podstawą programową, a zdobywanie wiedzy dokonuje się przez eksperymentowanie, doświadczanie, analizowanie i wyciąganie wniosków oraz przez zabawę. Sala lekcyjna przeobraża się w centrum nauki dzięki wykorzystaniu materiałów z platformy scenariusze lekcji oraz kreatywności Celiny Błaszczyk - wychowawczyni klasy II.
Partnerami platformy www.scenariuszelekcji.edu.pl są: Technologie z klasą, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza- Modrzewskiego, Akademia Muzyczna we Wrocławiu, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu, Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, Olsztyńska Szkoła Wyższa im. J. Rusieckiego, Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Politechnika Warszawska, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie, Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. J. Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu, Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, Valeo Autosystemy sp. Z o.o., FreshMail, Dr Omnibus, Fundacja mBanku, Niemiecka Fundacja Federalna Środowisko, Training Projects, MoneyGram Foundation, Fundacja PGE, Tesco Dla Szkół, Fundacja Tesco Dzieciom, Narodowy Bank Polski i Ministerstwo Środowiska.

Dotychczas dzieci z klasy II uczestniczyły w zajęciach „Jak powstają chmury”, „Jak mówią postaci z bajek” i „Czy misia można spotkać w lesie”. Zajęcia zostały zrealizowane w terminie od 8 do 24 listopada 2017 r. Na zajęciach o powstawaniu chmur dzieci zbadały właściwości powietrza ogrzanego i zimnego. Dzięki eksperymentom poznały warunki potrzebne do skraplania pary wodnej. Zdobytą praktyczną wiedzę wykorzystały na kolejnej lekcji do tworzenia lapbooka pt. „Chmury”. Zajęcia warsztatowe z dubbingu w ramach scenariusza „Jak mówią postaci z bajek” pozwoliły drugoklasistom na zabawę twórczą. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały film, na którym aktor zmieniał głos w zależności od prezentowanej postaci. W czasie pracy w grupach przygotowały własne scenki wykorzystując przyniesione zabawki. Występy poszczególnych grup przyjęte były gromkimi oklaskami.

Z okazji Dnia Pluszowego Misia klasa II uczestniczyła w zajęciach, które pozwoliły zauważyć różnice między misiem a niedźwiedziem. W radosny nastrój wprawił je quiz dotyczący znajomości misiów z różnych bajek i filmów. Z kolei prezentacja przyrodnicza uzmysłowiła dzieciom, że istnieje kilka gatunków niedźwiedzi. Dzieci wykorzystały swoją umiejętność mierzenia i dokonały pomiaru długości i szerokości odcisku łapy niedźwiedzia i porównały ze swoimi dłońmi. Nie mogło zabraknąć zabawy „Stary niedźwiedź” oraz eksperymentu z balonikami w części poświęconej Kubusiowi Puchatkowi. Część zadań z Dnia Pluszowego Misia zrealizowały również dzieci z Oddziału Przedszkolnego razem z Renatą Lipkowską, m.in. uczestniczyli w ”Eksperymencie Puchatkowym”. Takie zajęcia rozwijają potencjał twórczy i intelektualny dzieci, by mogły w pełni korzystać ze swoich talentów i z radością odkrywać świat. Dzieci zakończyły I etap programu „Pomysłowy rok” pod hasłem „Jesienne inspiracje” i z niecierpliwością czekają na następny.

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl