09.02.2018, 14:12 | czytano: 513

Alpejskie klimaty - Zimowy Dzień Sportu

arch. szkoły
NOWY TARG. Dzięki uprzejmości właścicieli wyciągu narciarskiego „ Zadział” uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 9 i oddziałów gimnazjalnych spędzili cudowny zimowy dzień sportu. To jedna z wielu imprez organizowanych tradycyjnie każdego roku - jedna z najbardziej lubianych i długo wyczekiwanych przez uczniów.
W tym roku mnóstwo śniegu i piękne słońce sprawiło, że Dzień Sportu był jeszcze przyjemniejszy, niż się tego spodziewaliśmy. Uczniowie spisali się na medal, przy okazji okazało się, że mamy kilku świetnych narciarzy oraz snowboardzistów. Wychowankowie mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności pod okiem profesjonalnych instruktorów, dzieciaki nieodpłatnie korzystały z wyciągu, gdzie zjeżdżano na torach z oponami, a najmłodsi „szaleli” na jabłuszkach i sankach.
Przedstawiciel Policji st.aspirant Rafał Skrobot przeprowadził pogadankę w ramach ogólnopolskiej kampanii „ Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, zapoznając uczniów z Dekalogiem Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Wszyscy uczniowie otrzymali odblaskowe znaczki na kaski oraz broszury informacyjne.

Ciepły posiłek i herbatka zwieńczyły nasze zimowe zmagania. Kolejny raz przekonaliśmy się, że ruch to zdrowie, a duża dawka aktywności fizycznej nastraja nas pozytywnie i poprawia nam humory. Impreza ta jest jedną z inicjatyw „Szkoły promującej zdrowie”, bo taką Placówka staramy się być każdego dnia.

Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie składają szczególne podziękowania właścicielom wyciągu narciarskiego „Zadział” za bezpłatne udostępnienie sprzętu narciarskiego oraz możliwość korzystania z wyciągu.

źródło: szkoła
zobacz także