13.02.2018, 20:27 | czytano: 1366

Dzień Otwarty w "Rolniku" (zdjęcia)

arch. szkoły
Wielu gimnazjalistów skorzystało z okazji, jaką był Dzień Otwarty w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego na Kokoszkowie w Nowym Targu, by przyjrzeć się ofercie edukacyjnej szkoły.
Z radością spieszymy donieść, że takich tłumów u nas dawno nie było. Kto był, ten wie.
W trakcie zwiedzania, uczniowie odkrywali tajniki poszczególnych zawodów. Bezpośredni kontakt z uczniami i nauczycielami oraz filmiki promujące kierunki kształcenia w ZSCKR w przystępny sposób ukazały wszechstronność oferty szkoły. Uczniowie zwiedzali pracownie, oglądali prezentacje poszczególnych zawodów:
technikum architektury krajobrazu
technikum turystyki wiejskiej
technikum agrobiznesu
technikum żywienia i usług gastronomicznych
technikum technologii żywności
technikum weterynarii
szkoły branżowej w zawodzie kucharz

W holu szkoły uczestnicy Dnia Otwartego mogli obejrzeć węże i sprzęt chirurgiczny przygotowany przez opiekuna lek. wet. Wojciecha Kudasika oraz porozmawiać ze starszymi kolegami o specyfice zawodu weterynarza.
Wokół budynku szkolnego rozmieszczone zostały stanowiska ze sprzętem rolniczym i ogrodniczym. Młodzież miała możliwość praktycznego zapoznania się z ciągnikiem, sprzętem rolniczym i specjalistycznymi narzędziami ogrodniczymi, wykorzystywanymi na zajęciach z architektury krajobrazu.

Dużym zainteresowaniem cieszył się też koń Tadzik, na którym młodzież mogła wypróbować swoje umiejętności hippiczne oraz zarazić się pasją do zwierząt i jeździectwa. Uczestnicy Dnia Otwartego mogli również degustować tłustoczwartkowe przysmaki przygotowane przez uczennice i uczniów klasy 2TŻiUG, wspieranych przez klasy 1aTŻiUG i 3TŻiUG pod czujnym okiem p. Haliny Galas i p. Doroty Kościelniak.

Jedno jest pewne: w szkole uczy się fachowo z wykorzystaniem wysokiej jakości sprzętu i nowoczesnych pomocy dydaktycznych. Nauczyciele są profesjonalistami, a nauka odbywa się w przyjaznej atmosferze i w pięknym otoczeniu przyrody. Kolejnym argumentem przemawiającym za wyborem naszej szkoły jest możliwość odbywania praktyk zawodowych za granicą, m.in. w Grecji, Portugalii, Włoszech, Niemczech.
Zachęcamy do odwiedzania Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu w inne dni po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.

źródło: szkoła