29.04.2018, 18:47 | czytano: 515

Lekcja wiedzy o kulturze uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Targu w Galerii BWA „Jatki”

arch. szkoły
Młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Targu z p. K. Żebrowskim udała się do Galerii BWA „Jatki”, by odbyć lekcję w oparciu o prace malarskie Kazimierza Twardowskiego.
Po wystawie oprowadziła uczniów kierownik galerii Anna Dziubas. Przybliżyła ona postać artysty, zapoznała z technikami wykorzystanymi do stworzenia obrazów, przedstawiła na czym polega nowatorskie i nieszablonowe ujęcie tematu krajobrazu przez mistrza akwareli - jakim jest Kazimierz Twardowski. Młodzieży zaś przyszło się zmierzyć z opisem dzieła plastycznego pod okiem p. K. Żebrowskiego, co zaowocuje oceną z przedmiotu. Podczas odwiedzin grupa fotograficzna wykonała zdjęcia, starając się uchwycić w innowacyjny sposób prace malarskie.
Na koniec wizyty młodzież wpisała się do pamiątkowej księgi odwiedzających Galerię BWA „Jatki”. Po raz kolejny dziękujemy prowadzącym galerię paniom – Annie Dziubas i Jacencie Kowalskiej za ciepłe i profesjonalne przyjęcie młodzieży z naszej szkoły. Zdjęcia wykonały Marcelina Zubek i Patrycja Kurowska ZS nr 1.

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl