13.05.2018, 19:40 | czytano: 826

Uczniowie z Jabłonki na Erasmusie w Rumunii (zdjęcia)

arch. szkoły
Digital Diet tak brzmi nazwa projektu, w którym wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce. Była to druga część wymiany młodzieżowej Digital Diet w ramach programu Erasmus +, a zarazem kontynuacja tematu, z którym młodzież zetknęła się podczas wymiany na Słowacji.
Tym razem dziewięciu uczniów i dwóch nauczycieli wyjechało na tydzień do Rumunii do malowniczej Transylwanii i zatrzymało się w mieście Sfantu Gheorghe, gdzie młodzi ludzie dzieli się doświadczeniami związanymi z uzależnieniem od internetu i urządzeń elektronicznych z uczestnikami z Rumunii oraz Słowacji. Program obfitował nie tylko w warsztaty związane z tematem wymiany, ale także w wycieczki po pięknej Transylwanii.


Uczestnicy mogli między innymi zwiedzić miasto Sfantu Gheorghe oraz wziąć udział w festiwalu odbywającym się w tym czasie w mieście z okazji odchodów dnia świętego Jerzego, patrona miasta. Kolejne dni to podziwianie krajobrazów związanych z działalnością wulkaniczną w Racos oraz zwiedzanie licznych zamków w tym zamku Drakuli w Bran. Uczestnicy wymiany mieli również okazje zwiedzić miasto Brasov i jego okolice.W czasie pieszych wędrówek uczniowie zobaczyli między innymi 930 letni dąb oraz mofety, otwory w ziemi z których wydobywa się dwutlenek węgla lub siarkowodór. Wymiana była również świetną okazją do poćwiczenia języka angielskiego i poznania kultury i tradycji krajów, z których pochodzili uczestnicy.


Uczestnicy świetnie dogadywali się ze sobą nawzajem. Wyjazd był dla wszystkim wspaniałym doświadczeniem i dostarczył niezapomnianych wrażeń.

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl