17.06.2018, 17:10 | czytano: 922

Rocznica beatyfikacji patrona Szkoły Podstawowej w Łapszach Niżnych

arch. szkoły
Wspomnienie bł. ks. Józefa Stanka - patrona łapszańskiej szkoły podstawowej obchodzono 12 czerwca.

W szkole podczas spotkania wszystkich uczniów klas szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych przypomniano historię życia patrona szkoły.

Na mszy wieczornej w łapszańskim kościele zgromadzili się uczniowie i ich rodzice, nauczyciele i Dyrekcja szkoły oraz mieszkańcy Łapsz. W uroczystej mszy świętej wspomniano postać patrona szkoły.


Bł. Ks. Józef został beatyfikowany w gronie108 błogosławionych męczenników  zamordowanych podczas II wojny światowe, w Warszawie 13 czerwca 1999 przez Jana Pawła II. W tym gronie są trzej biskupi, dwudziestu sześciu kapłanów zakonnych, trzech kleryków, siedmiu braci zakonnych, osiem sióstr zakonnych i dziewięć osób świeckich. Kaplica bł. 108 Męczenników znajduje się w sanktuarium w Licheniu (tu znajduje się też obraz beatyfikacyjny) i tam co roku są bardzo uroczyście wspominani.


Po mszy świętej dyrektor szkoły i p. E. Łukuś zaprezentowali folder zawierający quest: "Spacer z Błogosławionym po Łapszach" - na wytrwałego poszukiwacza czeka skarb ukryty na Kalwarii Spiskiej. W czerwcowy wieczór modlono się za wstawiennictwem błogosławionego Spiszaka, by ludzie poszukiwali Boga i zawsze Go znajdowali tak jak pisał św. Wincenty Pallotti
“Szukaj Boga, a znajdziesz Go!
Szukaj Go we wszystkim, a znajdziesz Go we wszystkim!
Szukaj Go zawsze, a zawsze Go znajdziesz!”

B. Kowalczyk
Zobacz pełną wersję podhale24.pl