03.09.2018, 09:50 | czytano: 633

Rozmowa z dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych Edukacji Innowacyjnej w Zakopanem (reklama)

Czy warto się kształcić po ukończeniu szkoły zawodowej? Po ukończeniu szkoły zawodowej mamy w ręku pewny fach, dlatego często więc wahamy się, czy uzupełnić swe wykształcenie, czy podwyższyć swoje kwalifikacje? Czy pracę zawodową można połączyć z nauką? Na te pytania postara się odpowiedzieć Pani Dominika Snakowska – dyrektor Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych Edukacji Innowacyjnej w Zakopanem.
Zdobywanie nowych kwalifikacji przez osoby w każdym wieku to zawsze szansa na lepszą pracę, na awans zawodowy, na większe zarobki. Dlatego na rynku edukacyjnym wciąż widać potrzebę prowadzenia liceów dla dorosłych. To szkoła, która pozwala kształcić się absolwentom zarówno dawnych szkół podstawowych, jak i obecnych gimnazjów i szkół zawodowych.

Niejednokrotnie zdarza się też, że sytuacja rodzinna, życiowa zmusza uczniów szkół średnich do przeniesienia się do liceum dla dorosłych. W takim zaocznym systemie nauczania, sobotnio-niedzielnym łatwiej pogodzić pracę i obowiązki domowe z nauką. Ten typ szkół na nowo otwiera horyzonty zdobywania wiedzy, gdyż po zdaniu egzaminu maturalnego można pójść na wybrane studia.

Wykształcenie średnie z kolei umożliwia podjęcie lepszej pracy lub jej zmianę. Absolwenci liceum dla dorosłych bez matury mogą kształcić się w szkole policealnej, która umożliwia uzyskanie tytułu technika w wybranym zawodzie – mówiła Pani Dominika Snakowska, dyrektor szkoły.


W Zakopanem działa:
Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych Edukacji Innowacyjnej
ul. Nowotarska 42
34-500 Zakopane
tel. 182012410

e-mail: zakopane@sei.edu.pl

Pierwsze zajęcia w roku szkolnym 2018/2019 ruszają 29-30 września – do tego czasu trwa rekrutacja! Zapraszamy wszystkim zainteresowanych!