25.09.2018, 18:32 | czytano: 661

74. rocznica męczeńskiej śmierci patrona szkoły w Łapszach Niżnych (zdjęcia)

arch. szkoły
Kilka dni temu uczniowie i nauczyciele łapszańskiej szkoły wraz ze swymi kolegami i koleżankami z okolicznych szkół uczcili pamięć bł. ks. J. Stanka wędrując szklakami rajdu, a 23 września łapszanie wspominali siedemdziesiątą czwartą rocznicę męczeńskiej śmierci swego rodaka.
Na mszy świętej w łapszańskiej kaplicy za wstawiennictwem błogosławionego modlili się uczniowie, nauczyciele i rodzice oraz wszyscy przybyli na mszę parafianie. Po mszy świętej złożono kwiaty pod pamiątkową tablicą ku czci bł. ks. Józefa kościoła, gdzie widnieją słowa: "W czasie Powstania Warszawskiego pełnił posługę kapelana Armii Krajowej wspierając duchowo walczących, ratując rannych powstańców, dał świadectwo miłości Boga i ludzi."
By dawać świadectwo miłości Boga i ludzi, szczególnie dziś - o to możemy i powinniśmy dziś prosić bł. ks. Józefa Stanka, bo jak powiedział św. W. Pallotii, założyciel wspólnoty Pallotynów, których sutannę nosił patron naszej szkoły: "Bóg może uczynić więcej niż to, o co możemy Go prosić lub co możemy sobie wyobrazić. Chce jednak abyśmy czynili to, co na tym świecie jest w naszej mocy."

B. Kowalczyk
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl