11.10.2018, 23:50 | czytano: 552

Goszczyński dla zaprzyjaźnionych szkół: spotkajmy się w teatrze!

arch. szkoły
Działająca w Goszczyńskim grupa teatralna „Teatr pod Zabytkowym Wieszakiem” wystawiła na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury spektakl pod tytułem „Projekt: Hamlet”. Przedstawienie zostało zaprezentowane nowotarskim szkołom ponadgimnazjalnym, które przyjęły zaproszenie I LO i spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem młodzieży.
Uczniowie Goszczyńskiego przedstawili swoim rówieśnikom trzy różne interpretacje losów Szekspirowskiego Hamleta. Sztuka była pomyślana jako ukazanie często zapominanej prawdy o życiu: nie warto być zbyt pochopnym w ocenie postępowania drugiego człowieka. Przedstawienie stanowiło również przydatną powtórką do matury. Autorką scenariusza i reżyserem przestawienia oraz opiekunem koła teatralnego jest Hanna Sięka.
Aktorzy z Goszczyńskiego podołali temu trudnemu zadaniu i zostali nagrodzeni hucznymi brawami wypełnionej po brzegi sali widowiskowej. Warto zaznaczyć, że na duże uznanie zasługuje widownia, która wykazała dużą kulturą osobistą - w skupieniu i ciszy oglądała ten trudny przecież spektakl, za co w imieniu aktorów dziękujemy. Z pewnością tym razem można pochwalić „tę dzisiejszą młodzież”!

źródło: szkoła
komentarze
kogitator17.10.2018, 18:48
@ergo sum:
Vox, vox, praetera nihil.
kogitator12.10.2018, 07:47
Czy religijne i zapatrzone w polską tradycję liceum Goszczyńskiego powinno lansować Hamleta, sztukę wywrotową? Mało kto wie, że ta cała Wittenberga, z której Hamlet najpierw wraca na ten cały pogrzebo-ślub, a potem do której chce się wydostać ze swojej skandynawskiej dziury, to był w tamtych czasach matecznik reformacji i wszelakiej maści wywrotowców.
ergo sum12.10.2018, 06:55
brawo! Goszcz tak trzymać :)